reklamı kapat

POPÜLER

Twitter

Twitter, iki yeni dikkat çekici özelliğin testini yapıyor

Sosyal medyanın karakter limitli platformu Twitter, platform için yeni özellikler ve testler yapmayı sürdürüyor.

Twitter, ortaya çıktığı kadarıyla iOS tarafında akışta görünen fotoğrafları herhangi bir kenar boşluğu olmadan göstermeyi test etmeye başladı. Bunun nasıl olduğunu direkt olarak aşağıdaki fotoğraf açık olarak gözler önüne seriyor.

Test edilen sağ taraftaki yeni tasarım, Instagram benzeri daha dolu bir akış sunuyor ve ekrandan tam anlamıyla yararlanıyor. Özelliğin yakında herkes için kullanıma sunulması ve Android için de çıkması bekleniyor.

Firmanın test ettiği diğer yenilik ise kişilerin takipçilerini düzenlemeleri ile alakalı. Bu özellik herkes için devreye girdiği zaman sizi takip eden birisini engellemeden takipçileriniz arasından çıkarabilecekesiniz. Bu işlemi yaptığınız elbette karşı tarafa bildirilmiyor. Süreç şimdilik sadece web sürümünde yer alıyor ancak çalışmalar sürüyor.

Twitter, kısa süre önce de başka güzel bir adımla gündeme gelmişti

Twitter profilleri, bir kişi hakkında bilgi almak adına çoğu zaman herkese açık pano görevi görüyor. Bu yüzden profilini gizli hale getirmek istemeyen birçok kişi, aklına gelen çoğu şeyi yazmaktan vazgeçiyor ya da yazmaya çekiniyor. Çünkü yazılanlar geriye dönük olarak kalıyor ve bunların birileri tarafından örneğin 1 yıl sonra öne çıkarılmasını istemiyor.

İşte Twitter bu konuda bir adım atmak istiyor. Söylendiği kadarıyla firma atılan tweet’leri 30, 60, 90 gün ya da bir yıl sonra otomatik olarak arşivleyen yani gizleyen bir altyapı geliştiriyor. Bu gerçekten güzel görünüyor ve birçok kişiyi şimdiden memnun ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu arada firma kişilerin takipçilerini düzenlemesine de imkan vermek istiyor. Bu sayede kullanıcılar, istemedikleri kişileri engelleme yapmadan takipçi listelerinden çıkarabilecek gibi duruyor.

İlginizi Çekebilir

Epic Games tarafından gösterilen göz alıcı sistem