reklamı kapat

POPÜLER

Twitter

Twitter, içinizi daha rahat dökmeniz için yeni bir sistem getiriyor

Sosyal medyanın karakter limitli platformu Twitter, platform içerisindeki etkileşimi artırmak adına yeni bir çalışma daha yapıyor.

Twitter profilleri, bir kişi hakkında bilgi almak adına çoğu zaman herkese açık pano görevi görüyor. Bu yüzden profilini gizli hale getirmek istemeyen birçok kişi, aklına gelen çoğu şeyi yazmaktan vazgeçiyor ya da yazmaya çekiniyor. Çünkü yazılanlar geriye dönük olarak kalıyor ve bunların birileri tarafından örneğin 1 yıl sonra öne çıkarılmasını istemiyor.

İşte Twitter bu konuda bir adım atmak istiyor. Söylendiği kadarıyla firma atılan tweet’leri 30, 60, 90 gün ya da bir yıl sonra otomatik olarak arşivleyen yani gizleyen bir altyapı geliştiriyor. Bu gerçekten güzel görünüyor ve birçok kişiyi şimdiden memnun ediyor.

Bu arada firma kişilerin takipçilerini düzenlemesine de imkan vermek istiyor. Bu sayede kullanıcılar, istemedikleri kişileri engelleme yapmadan takipçi listelerinden çıkarabilecek gibi duruyor.

Bloomberg’e göre tüm bu planlar, insanların Twitter’da daha rahat etkileşimde bulunmasını ve paylaşma konusunda daha rahat hale gelmesini sağlamak için masada bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter, başka güzel adımlar atıyor

Twitter, dijital tacizin en çok karşımıza çıktığı yerler arasında başı çekiyor. Kişiler, gerçek hayatta yüzüne bakmaktan çekineceği insanları, dijital ortamda inanılmaz şekilde taciz edebiliyor.

İşte tam da buna bir engel getirmek isteyen firma, yukarıda da dediğimiz gibi Güvenlik Modu testlerine başladı. Şimdilik ufak bir kitle üzerinde test edilen güvenlik modu, dijital tacizi otomatik olarak engellemeye odaklanıyor.

Ayarlardan açılabilir şekilde hazırlanan mod, attığınız bir tweet altına gelen rahatsız edici içerikleri yapay zekadan yararlanarak hızlı ve sessiz şekilde engelliyor. Böylelikle birçok dijital kendini bilmezi görmek zorunda kalmıyorsunuz.

Güvenlik Modu için hazırlanan tanıtım videosunu hemen aşağıda izleyebilirsiniz. Özelliğin en kısa zamanda herkes için çıkmasını bekliyor ve aynı zamanda istiyoruz.

İlginizi Çekebilir

Epic Games tarafından gösterilen göz alıcı sistem