reklamı kapat

POPÜLER

Twitter

Twitter, dijital tacize özel “Güvenlik Modu” için testlere başladı

Sosyal medyanın karakter limitli platformu Twitter, platform içerisindeki dijital kendini bilmezleri engellemek için güzel bir adım attı.

Twitter, dijital tacizin en çok karşımıza çıktığı yerler arasında başı çekiyor. Kişiler, gerçek hayatta yüzüne bakmaktan çekineceği insanları, dijital ortamda inanılmaz şekilde taciz edebiliyor.

İşte tam da buna bir engel getirmek isteyen firma, yukarıda da dediğimiz gibi Güvenlik Modu testlerine başladı. Şimdilik ufak bir kitle üzerinde test edilen güvenlik modu, dijital tacizi otomatik olarak engellemeye odaklanıyor.

Ayarlardan açılabilir şekilde hazırlanan mod, attığınız bir tweet altına gelen rahatsız edici içerikleri yapay zekadan yararlanarak hızlı ve sessiz şekilde engelliyor. Böylelikle birçok dijital kendini bilmezi görmek zorunda kalmıyorsunuz.

Güvenlik Modu için hazırlanan tanıtım videosunu hemen aşağıda izleyebilirsiniz. Özelliğin en kısa zamanda herkes için çıkmasını bekliyor ve aynı zamanda istiyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter, dün akşam da Süper Takip dönemini başlatmıştı

Twitter, uzun süre önce “Süper Takip” olarak nitelendirilen yeni bir sistem duyurmuştu. Bu sistem aslında direkt olarak Patreon benzeri bir altyapıyı karşımıza getirmişti.

Uzun süredir ufak çaplı başvuruları süren bu yeni dönemde kişiler, aylık 2.99 dolar, 4.99 dolar veya 9.99 dolar vererek bir kişinin / hesabın “süper takipçisi” olabilecek. Peki süper takipçilere neler sunulacak?

Paralı aboneler özel içerikler, grup erişimi, destekçi rozeti, özel indirimler ve özel haber bültenleri alır hale gelecek. Herkes süper takip sürecine dahil olmayacak. Sürece giriş için en az 10 bin takipçi gerekecek. Aynı zamanda son 30 günde en az 25 tweet atılması zorunluluğu da konulmuş durumda.

Peki Süper Takip ne zaman başlayacak? Özellik dün akşam itibarıyla yurt dışındaki bazı kullanıcılar için aktif edilmeye başlandı. Yakında Türkiye’de de aktif olacağını düşünülen sistem, gerçek anlamda paralı tweet dönemini başlatıyor.

İlginizi Çekebilir

Epic Games tarafından gösterilen göz alıcı sistem