reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12 akıllı telefon Apple

Apple, ürünlerinin temizliği için “hidrojen peroksit” uyarısı yaptı

Teknoloji devi Apple,Apple ürünlerinizi temizleme” sayfasında güncelleme yaptı ve sayfaya hidrojen peroksit uyarısı ekledi.

Apple, pandemiden sonra ürünlerinin temizliği konusunda bilgilendirmelerini artırdı. Bu konuda firmadan bir güncelleme geldi. Bu güncelleme direkt olarak “Apple ürünümü temizlemek için dezenfektan kullanabilir miyim?” sorusunun cevabına verildi. Buraya daha önce olmayan ürünlerinizi temizlerken “Ağartıcı veya hidrojen peroksit içeren ürünler kullanmayın” ibaresi eklendi:

“Apple ürününüzün ekran ve klavye gibi sert ve gözeneksiz dış yüzeylerini yüzde 70 izopropil alkollü mendil, yüzde 75 etil alkollü mendil veya Clorox marka dezenfektan mendil kullanarak nazikçe silebilirsiniz. Ağartıcı veya hidrojen peroksit içeren ürünler kullanmayın. Hiçbir açıklığı neme maruz bırakmayın ve Apple ürününüzü herhangi bir temizlik maddesine batırmayın. Alkollü veya dezenfektan mendilleri kumaş veya deri yüzeylerde kullanmayın.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple ürünlerini temizlemek için birçok soruya cevap veriliyor

Apple’ın burada tüm ürünleri için ortak bir yönergesi de bulunuyor. Firmanın tüm ürünleri için geçerli bazı temizleme ipuçları şunlar:

  • -Yalnızca yumuşak ve tüy bırakmayan bir bez kullanın. Zımpara, havlu, kağıt havlu -ve benzeri malzemeleri kullanmaktan kaçının. 
  • -Hasara neden olabileceğinden, ürünü çok fazla silmekten kaçının. 
  • -Harici güç kaynaklarının, aygıtların ve kabloların tümünü çıkarın.
  • -Aksi belirtilmediği sürece, sıvı maddeleri üründen uzak tutun.
  • -Açıklıkları neme maruz bırakmamaya dikkat edin.
  • -Aerosol spreyler, ağartıcılar veya aşındırıcı maddeler kullanmayın.
  • -Temizleyicileri doğrudan ürüne püskürtmeyin.

Bunların genel olarak tüm elektroniklerin temizliği için geçerli olduğunu belirtmekte fayda var. Özellikle telefonların temizliğine önem vermek gerekiyor. Aynı şekilde AirPods gibi kablosuz kulaklıkları da mutlaka temiz tutmak gerekiyor. Bunlar sağlık konusunda gerçekten büyük önem arz ediyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra resmi videoda parçalarına ayrıldı