reklamı kapat

POPÜLER

apple

Apple’da çalışma düzeniyle ilgili son gelişmeler ortaya çıktı

Apple CEO’su Tim Cook, geçtiğimiz ayın başında çalışanlara eylül ayından itibaren ofise dönmelerini isteyen bir e-posta göndermişti. Bizim de paylaştığımız bu haberin ardından Apple çalışanları yeni değişiklikten şikayetçi olduklarını Apple’a mail yoluyla belirtmişti.

Bloomberg‘in paylaştığı yeni habere göre Apple yüz yüze çalışmaya dönüşü en az bir ay erteleyebilir. Yakın kaynaklara göre Apple’ın bu kararı birkaç ülkede etkisini sürdüren COVID-19 varyantlarıyla ilgili. Bloomberg, şirket çalışanlarının ekim ayından önce ofise dönmeyeceğini ifade ediyor. Daha önce ortaya çıkan haberlerde Apple çalışanlarının eylül ayında ofiste çalışabilecekleri belirtilmişti. Apple, çalışanların üç gün yüz yüze çalışmalarını talep ediyor. Çalışanlar ise pandemi sebebiyle uygulanan süreçten ötürü mutlu olduklarını hem aileleriyle zaman geçirdiklerini hem de çalışmalarını sürdüklerini belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, çalışanların üç gün ofise gelmesini talep ediyor

Şirket için ellerinden gelenin en iyisini yaptıklarını söyleyen çalışanlar ofise dönmeden çalışmalarını sürdürmeyi istiyor. Şirketin üst düzey yöneticilerinden Deirdre O’Brien ise yüz yüze çalışmanın Apple ürünleri ve şirket kültürü için gerekli olduğunu The Verge‘e aktarmıştı. Tim Cook, şirket çalışanlarının Pazartesi, Salı ve Perşembe günü ofise gelmelerini, Çarşamba ve Cuma günleri ise evden çalışmalarını istiyor. Şirketin bazı çalışanlarına ise uzaktan çalışma esnekliğinin sunulacağı belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir

Şişirilebilir bir elektrikli motosiklet olduğunu biliyor muydunuz?