reklamı kapat

POPÜLER

elektrikli bisiklet

Özellikleriyle dikkat çeken Ultima elektrikli bisiklet modelleri

Elektrikli bisiklet pazarında seçenekler artıyor. Bu sefer Ultima imzalı iki farklı dikkat çekmeyi başaran model gündemde.

Elektrikli bisiklet pazarında öne çıkmak artık kolay değil. Bu konuda fark yaratıp ses getiren Ultima, Indiegogo üzerinden XS ve XT isimli iki farklı bisikletin satışına başladı.

Ortak olarak alüminyumdan üretilen ufak bir gövdeye ve ufak lastiklere sahip bisikletler, genel paket olarak dolu dolu geliyorlar. Bisikletler temelde toplam iki farklı versiyondan oluşuyor.

Bu versiyonlar Ultima XS ve Ultima XT, güçlerini 36V/240W elektrik motorundan alıyor ve bununla 20 km/s hıza çıkabiliyor. XS’e 30 ila 40 km arasında menzil getiren 36V/5.8-Ah pil koyan firma, XT’de ise XS’e koyduğuna ek olarak ikinci bir 7.8-Ah pile yer veriyor. Bu çıkarılabilir ikinci pil sayesinde model 60 ila 80 km arasında menzil getiriyor.

Gidondaki LED ekrandan birçok konuda bilgi alınabilen ve sürüş ayarları da buradan yapılabilen bisikletlerin, belirli sürümlerinde yerleşik Bluetooth hoparlör, LED aydınlatma, çift ayna, gövdeye entegre güvenlik kilidi, ön süspansiyon sistemi ve disk frenler yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ultima XS ve XT elektrikli bisiklet modellerinin SE sürümlerinde 4K kamera mevcut

Evet firma bisikletlerin önüne 4K kamera yerleştirmiş ve böylece sürüşün kayıt altına alınmasına imkan tanımış. Yerleşik telefon tutucuya da sahip olan SE modeller, aynı şekilde yerleşik bir GPS modülüyle geliyor. Bu modellerde aynı zamanda 20 bin mAh powerbank taşıyan 3 litre kargo bölümü, elektrikli bisiklet pompası ve kask da yer alıyor.

Sırasıyla 16 ve 20 kg ağırlıkları bulunan Ultima XS ve XT, Indiegogo üzerinden 1.800 ve 2.800 dolara fiyatlara satılıyorlar. Bunların başlangıç fiyatları olduğunu ve ticari sürümlerin çok daha pahalı olacağını belirtelim.