reklamı kapat

POPÜLER

MV Agusta imzalı elektrikli bisiklet

MV Agusta, iki model ile elektrikli bisiklet pazarına girdi

Değişen şartlar nedeniyle elektrikli bisiklet pazarına adım atan firmaların sayısı artıyor. Bunların sonuncusu MV Agusta oldu. İşte detaylar;

Advertisement

İtalya merkezli efsane motosiklet üreticilerinden MV Agusta, elektrikli bisiklet pazarında Amo RC ve Amo RR adını verdiği ilk modelleri ile mücadele edecek.

İlk elektrikli bisikletlerini birden fazla renkte hazırlayan firma, modellerin 250-W Mahle ebikemotion x35 elektrik motoru üzerine kurulduğunu aktarıyor.

Şehir içi kullanıma özel bisikletler bu motor ile 25 km/s hıza çıkabiliyor. Bu hız Avrupa için yasal limit olduğu için birçok bisiklet modelinde aynı şekilde karşımıza çıkıyor.

250-Wh Panasonic pil paketiyle kullanıma bağlı olarak 70 km üstünde menzil getiren bisikletler, güncel bir elektrikli bisikletten beklenen tüm detaylara sahipler ancak bir süspansiyon taşımıyorlar.

Karbon kayış kullanan, Magura disk fren taşıyan ve Pirelli lastikler üzerine kurulan bisikletlerin fiyatları ise tahmin edebileceğiniz üzere hiç ucuz değil.

Amo RC modeli tam 4.100 euro başlangıç fiyatına sahip. Amo RR içinse kişilerin 3.075 euro gibi yüksek bir fiyatı gözden çıkarması gerekiyor. Bisikletler önümüzdeki ay Avrupa pazarında satışa sunuluyor.

MV Agusta imzalı bisikletler için hazırlanan tanıtım videosunu direkt olarak yukarıda izleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MV Agusta, iki model ile elektrikli bisiklet pazarında ciddi bir mücadeleye girişebilir

Elektrikli bisikletlerin dünyasına daha önce giriş yapan büyük motosiklet üreticilerinden birisi de Harley Davidson olmuştu.

Harley-Davidson, elektrikli geleceğe önem veren firmalardan. Hali hazırda bir elektrikli motosikleti olan firma, Serial 1 ile elektrikli bisikletlerin dünyasında da öne çıkmak istiyor.

Firma bunun için özel bir şirket dahi kurdu. Tam adıyla “Serial 1 Cycle Company“, adını 1930 yılında üretilen Harley-Davidson‘ın ilk motosiklet modeli Serial Number One‘dan alıyor ve geçmiş ile gelecek arasında bağ kuruyor.

Bildiğimiz kadarıyla Serial 1 markasında ilk olarak dört farklı elektrikli model gelecek. Bu bisikletlerin de ilk olarak sadece ABD ve Almanya‘da satılacağı aktarılıyor. Ancak modeller için henüz bir satış başlamış değil.