reklamı kapat

POPÜLER

MV Agusta Lewis Hamilton Edition Brutale 800 RR

Formula 1 ile motosiklet dünyasını bir araya getiren model: MV Agusta Lewis Hamilton Edition Brutale 800 RR

Gerçekleştirilen önemli bir ortaklıkla koleksiyon niteliği taşıyan MV Agusta Lewis Hamilton Edition Brutale 800 RR, dört tekerleğin iki tekerlekle buluştuğu nadir modellerden.

Söz konusu yarış motosikleti olduğunda tüm uzmanlığını bu noktaya bir araya getirenler arasında ön sıralarda yer alan MV Agusta, yeni yılla birlikte ürün gamını tazelemeye başladı. Ürün gamının önemli isimlerinden Brutale 800 RR‘ı geçtiğimiz kasım ayı itibarıyla 2018 model yılıyla güncelleyen İtalya merkezli üretici, aradan sürenin ardından bu canavarı anlamlı bir projenin merkezine almış şekilde karşımıza çıkartıyor. Gerçekleştirilen ortaklıklarla kullanıcılarına sınırlı üretim modeller sunmaya başlayan markanın bu klasmandaki üçüncü üyesi olan MV Agusta Lewis Hamilton Edition Brutale 800 RR, adından da anlayabileceğiniz üzere iki farklı dünyayı bir araya getiriyor. Son yılların en başarılı pilotlarından birisi olan Lewis Hamilton’ın adını taşıyan ve toplamda sadece 144 adet üretilecek model ateşli detaylarını performans verileriyle süslemek konusunda hiç de tevazu göstermiyor.

Teknik özellikler

Motor bölümünde 800cc hacminde üç silindirli bir makineyle gelen MV Agusta Lewis Hamilton Edition Brutale 800 RR’ın teknik tablosunda gözümüze ilk olarak 140 beygirlik güç ve 87 Nm’lik tork kısmı çarpıyor. Toplamda 172 kilogramlık ağırlık değerine sahip olan modelin maksimumda erişebildiği sürat değeriyse 244 km/s. Her bir örneğinde, üretim bandından inen kaçıncı model olduğunu gösteren özel plakalar bulunan Lewis Hamilton Edition Brutale 800 RR, kendine has renk paleti, ek koruma panelleri, seramik kaplamalı egzoz seti ve karbon fiber detayların bir araya gelmesiyle fark yaratıyor. Yurt dışında 24.114 euroluk fiyatla alıcı bulacak olan modelin koleksiyonerlerin ilgisi çekeceğine hiç şüphe yok.