reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes-Benz motosiklet satmaya hazırlanıyor

Mercedes-Benz uzun yıllardır işbirliği halinde olduğu ve geçtiğimiz yıl yüzde 25’ini de satın aldığı İtalyan motosiklet üreticisi MV Agusta ile olan ortaklığını bir üst seviyeye taşımaya hazırlanıyor. Gelen açıklamalara göre Alman otomobil devi, kısa bir süre içinde otomobil satışı yaptığı galerilerinde MV Agusta imzalı motosikletleri de satacak.

MV Agusta başkanı Giovanni Castiglioni’nin açıklamaları, hem Mercedes hem de genel olarak otomotiv sektörü için bir ilke işaret ediyor. Motosiklet ve otomobil departmanları birbirinden bağımsız olan BMW’de böyle bir şey görmek mümkün değil. Keza Ducati’yi satın alan Lamborghini veya onun da sahibi Audi için de aynı durum geçerli. Dolayısıyla Mercedes’in yeni pazarlama stratejisiyle, motosiklet konusunda rakiplerinden daha hırçın bir tutum sergileyeceği kesin.

En az Ducati ve BMW modelleri kadar premium bir çizgide seyreden MV Agusta, Mercedes’i arkasına aldıktan sonra piyasada neler başaracak, merakla bekliyoruz.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Mercedes-Benz motosiklet satmaya hazırlanıyor” için 3 cevap

 1. Alp Santorelli dedi ki:

  Çok şey başarır velev agusta motosiklet camiasının ağa babasıdır,şampiyonluklarla dolu geçmişini halen kırabilen,geçebilen maalesef yok.Nitekim ülkemizin saçma sapan fiyat politikaları,kdv-mtv oranları,yetersiz bayi,yedek parça ve serivisi,ustası ile Türkiye de yine hayal ötesine geçemeyecek..

 2. Can Altıparmak dedi ki:

  1.) MB, X6’nın satışları başarılı diye gitti GLE çıkarttı (arkadan çekilmiş fotoğrafta stopları kapat X6 kopyası)
  2.) Üstüne ‘bence’ markanın en karakter sahibi serisi olan E serisini C ve S ile aynı yaptı (BMW’nin bütün seleflerine bakın tasarımlar hep benzerdir. Ama MB böyle değildi. BMW özentisi gibi oldu. Marka karakterinden yoksun tamamen pazarlama odaklı).

  Son olarak da BMW’ye rakip olamadığı son segment olan motosiklet. Eski MB severleri markadan soğuttular resmen.

 3. Timur Sonkaya dedi ki:

  Turkiye de BMW hem motosiklet hem otomobili ayni showroom larda satiyor. Giovanni amca sallamis biraz. MV Agusto guzel motor ama sadece SS, 1200gs gibi bir enduro cikaramadiklari surece pekde BMW ile cekisemezler gibi.

  Can Altiparmak in yorumlarina ilaveten.

  MB yeni marka kimligi olusturup tum modelleri birbirine benzetmeye calismiyor, Benimde hosuma gitmeyen bir uygulama ama adamlar tutup A ile G de ayni ekrani kullaninca olayin bu noktaya gelecegi belli olmustu.