reklamı kapat

POPÜLER

Sınıfında dünyanın en güçlüsü; 2019 MV Agusta Brutale 1000 Serie Oro [Video]

Katılımcıların verdiği oylar doğrultusunda EICMA’nın en güzel motosikleti seçilen 2019 MV Agusta Brutale 1000 Serie Oro, enfes bir karışımın formülü adeta.

Mazda CX-5 incelememizde bize eşlik eden takipçilerimiz, tasarımı konusunda verdiğimiz “şiir okuma” benzetmesini anımsayabilir. Mazda’nın Kodo adıyla dönüşümünü gerçekleştirdiği diliyle bize hissettirdiği bu duyguların bir benzerini, Milanda’da düzenlenen EICMA‘da hatırlar gibi olduk. Bize bunu hatırlatan tek şey ise şu anda karşımızda duran 2019 MV Agusta Brutale 1000 Serie Oro‘dan başkası değildi. Organizasyonun en güzel motosikleti olarak da nitelendirilen bu canavar, ürün hayatının tamamını yarış felsefesi üzerine geliştirmiş MV Agusta’yı bizim gözümüzde bambaşka bir noktaya taşıyor. Tasarım konusunda F3 ve F4 gibi modellerindeki kimliğiyle de rakiplerinden ayrılan İtalya merkezli marka, bu projesiyle naked sport sınıfının en güçlü modelini de hayata geçiriyor aslında. 1000cc’lik dört silindirli motorun ürettiği rakam, en az kendisi kadar etkileyici olan ağırlık değeriyle bir araya getiriliyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teknik özellikler

Minimal tasarım dilinin biraz robotik bir etkiyle ne kadar etkileyici hale getirilebileceğinin kanıtı olan Brutale 1000 Serie Oro manevi yön olarak da oldukça güçlü bir motosiklet. Efsane tasarımcı Massimo Tamburini tarafından geliştirilem orijinal F4’ün çizgilerinden ilham alınarak şekillenen model, bu konuda kesinlikle hakkını vermeyi başarmış. İşin canavarlaşan teknik kısımlarına baktığımızdaysa 215 beygirlik güç ve 115 Nm’lik tork değerli ilk olarak karşımıza çıkıyor. Toplam ağırlık olarak bakıldığında 186 kilogram seviyelerinde gezinen motosiklet, bu sayede güç/ağırlık oranında da çok ciddi bir değer sunabilecek nitelikte. Böylesine bir gücü kontrol altında tutabilmek adına son teknoloji yardımcı destekleri de üzerinde barındıran Serie Oro’da; 8 kademeli çekiş kontrol, hidrolik şanzıman, quichshifter, launch control ve tek teker önleyici gibi parçaların şu aşamada ön planda olduğunu söyleyebiliriz. Kullanılan malzeme kalitesi konusunda da beklediğimizi seviyelerde gezinen motosiklette Öhlins süspansiyon sistemi, Brembo fren sistemi ve karbon fiber jant seti, sürüş dinamiklerinin yanında ağırlık kazanımında büyük rol oynuyor. Ön bölümde kullanılan sürücü ekranının 5 inç ebatında olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Toplamda sadece 300 adet üretileceği açıklanan 2019 MV Agusta Brutale 1000 Serie Oro’nun fiyatları önümüzdeki günlerde açıklanacak.