reklamı kapat

POPÜLER

OnePlus Nord 2 OPPO

OPPO ve OnePlus ortaklığında son kullanıcı için güzel üçüncü aşamaya geçildi

Dünyanın en büyük telefon firmalarından OnePlus ve OPPO, biliyorsunuz geçtiğimiz ay tam olarak bir araya geldiler. Şimdi bu konuda bir adım daha atıldı.

Temelde BBK Electronic Corporation altında yer firmalar OnePlus ve OPPO, geçtiğimiz yıl arge yani araştırma geliştirme konusunda ortak çalışmalar yapacaklarını duyurmuştu.

Geçtiğimiz ayın sonunda ise bu ortaklık bir adım ileriye taşındı. Daha önce kurulan entegrasyondan çok memnun kaldıklarını aktaran OnePlus CEO’su Pete Lau, bu yüzden ortaklığı genişletme kararı aldıklarını açıkladı.

Bu ortaklık sayesinde OnePlus, daha fazla kaynağa ulaşacağını ve böylece telefonlarına daha hızlı ve daha stabil güncellemeler verebileceğini açıkladı.

Yeni dönemde OnePlus artık OPPO çatısı altında bir alt marka olarak yoluna devam edecek. OnePlus burada bağımsız olacak ancak yine de OPPO’nun altında bir firma olarak pazarda yer alacak.

İşte bu yeni dönemin bir faydası daha olacak. Söylendiği kadarıyla firmaların Android üstü arayüzleri OxygenOS ve ColorOS birleştiriliyor.

Arayüzler için isimler halen farklı olarak anılacak olmasına rağmen temel aynı olacak ve böylece OPPO’nun ve OnePlus’ın telefonlarında aynı deneyim elde edilecek.

Bu hamle sayesinde OnePlus’ın amiral gemisi modellerine üç yıl boyunca güncelleme vereceği de aktarılıyor. Bu durum OPPO tarafı için de geçerli ve son kullanıcı için harika görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO ve OnePlus için yeni bir dönem başladı

Biliyorsunuz OnePlus firma kısa süre önce resmi Türkiye sitesini açtı. Bu sitede şimdilik üç farklı telefon listeleniyor ancak site halen yapım aşamasında yer alıyor.

Firmanın Türkiye operasyonunun arkasında artık hemen hemen kesin olarak üst şirket OPPO’nun olduğu düşünülüyor. Bunun yakında netlik kazanmasını bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun Türkiye’de satılan akıllı saati