reklamı kapat

POPÜLER

OnePlus Nord N200 5G

OPPO alt markası OnePlus artık resmi olarak Türkiye’de

OnePlus artık resmi olarak Türkiye’de. Bu konuda firmadan resmi basın bülteni ve detaylar paylaşılmış durumda.

Advertisement

Bu önemli konusunda firmanın yaptığı resmi açıklama şöyle:

“Küresel teknoloji markası OnePlus, Türkiye pazarına resmi olarak giriş yaparak en yeni akıllı telefon modellerini tüketicilerle buluşturuyor. Markanın ilk olarak OnePlus Nord N10 5G modeli Türkiye pazarında raflardaki yerini aldı.”

OnePlus Kurucusu ve CEO’su Pete Lau ise Türkiye’ye resmi olarak gelen ilk telefonları için şunları söyledi:

“OnePlus’ın misyonu daha iyi teknolojiyi dünyayla paylaşmak… Bu bizim en ileri teknolojileri daha fazla kullanıcının erişimine sunmak için çok çalışmamız anlamına geliyor.

OnePlus Nord N10 5G, sunduğumuz akıllı telefon seçeneklerini daha çeşitli fiyat aralıklarına yaygınlaştırma stratejimizde bir sonraki adımı temsil ediyor. Artık daha fazla kullanıcı kaliteden ödün vermeden rahat bir deneyim yaşayabilecek.” 

Firmanın önümüzdeki ay OnePlus ve 9 Pro modellerini de satışa sunacağını belirtmek gerekiyor. Onların fiyatları burada yer alıyor. Nord N10 5G modelinin Türkiye fiyatına ise buradan ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OnePlus artık bir OPPO alt markası konumunda

Temelde detaylarına burada yer verdiğimiz BBK Electronic altında yer firmalar OnePlus ve OPPO, hatırlamak adına geçtiğimiz yıl arge yani araştırma geliştirme konusunda ortak çalışmalar yapacaklarını duyurmuştu.

Geçtiğimiz ayın sonunda ise bu ortaklık bir adım ileriye taşındı. Daha önce kurulan entegrasyondan çok memnun kaldıklarını aktaran OnePlus’ın CEO’su Pete Lau, bu yüzden ortaklığı genişletme kararı aldıklarını açıkladı.

Bu ortaklık sayesinde OnePlus, daha fazla kaynağa ulaşacağını ve böylece telefonlarına daha hızlı ve daha stabil güncellemeler verebileceğini açıkladı.

Yeni dönemde OnePlus artık OPPO çatısı altında bir alt marka olarak yoluna devam edecek. OnePlus burada bağımsız olacak ancak yine de OPPO’nun altında bir firma olarak pazarda yer alacak.

Bu yeni dönemin bir faydası daha olacak. Söylendiği kadarıyla firmaların Android üstü arayüzleri OxygenOS ve ColorOS birleştiriliyor. Arayüzler için isimler halen farklı olarak anılacak olmasına rağmen temel aynı olacak ve böylece OPPO’nun ve OnePlus’ın telefonlarında aynı deneyim elde edilecek.

Bu hamle sayesinde OnePlus’ın amiral gemisi modellerine üç yıl boyunca güncelleme vereceği de aktarılıyor. Bu güncelleme durumu elbette OPPO tarafı için de geçerli.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun Türkiye’de satılan akıllı saati