reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp için video odaklı kalite seçeneği teste girdi

WhatsApp için uzun süredir beklenen özelliklerden birisi beta sürümüne aktif test için giriş yaptı. Bunun arkasında video kalitesi var.

WhatsApp, en son Android betasında bir video yükleme kalite ayarı kazandı. Yeni dönemde kişiler video yüklerken üç farklı seçenek ile karşılaşacak.

Bunlardan bir tanesi otomatik ayar olacak. Bu ayar yüklenen video kalitesini analiz ederek ortalama kalite ve ortalama veri tüketimi için özelleştirecek.

Ancak kişiler isterlerse videoları daha düşük kalitede de yükleyebilecek. Veri tasarruf seçeneğiyle kalite düşecek ancak harcanan internet azalacak.

En iyi kalite seçeneği ise harcanan veriyi yüksek tutarak videonun çekildiği kaliteye olabildiğinde yakın şekilde karşı tarafa atılmasına imkan tanıyacak. Burada yüksek ihtimalle yine sıkıştırma olacak ancak eskiye nazaran daha kaliteli video yüklenebilecek.

Bu ayarın herkes için ne zaman geleceği bilinmiyor. Ancak özelliğin Android yanında iOS tarafı için de getirileceği belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp için kısa süre önce başka bir test başladı

Kısa süre önce servisin gönderilen içerikleri karşı taraf gördükten sonra otomatik olarak silme özelliği Android tarafında beta testine çıktı.

Herkese açık olarak test edilen özellik, elbette içerik güvenliği için oldukça güzel görünüyor. Bu sayede gönderdiğiniz içerikler (Video ya da fotoğraf) karşı tarafın telefonunda depolanmıyor.

Bu özelliğin yakında herkes için açılacağı ve iOS tarafına da getirileceği tahmin ediliyor. Ancak özelliğin ne zaman çıkacağı şimdilik spesifik olarak bilinmiyor.

Bu arada WhatsApp içerisinde gönderilen içeriğin belirlenen süreden sonra silinmesi özelliği de yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti