reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

Oldukça faydalı WhatsApp gizlilik özelliği iOS tarafına da geliyor

WhatsApp için yeni özellikler platform arasında dağılmaya devam ediyor. Bu sefer bir Android özelliği iOS tarafına gelmiş durumda.

Geçtiğimiz ay Android tarafında çıkan görüldükten sonra kendisini silen fotoğraf ve video altyapısı, beta kanalları üzerinden iOS tarafına da getirildi.

Bu altyapıda gönderdiğiniz bir fotoğraf ya da video karşı taraf tarafından görüldükten “hemen sonraotomatik olarak siliniyor, karşı tarafında telefonunda depolanmıyor. Elbette firma burada şu uyarıyı yapıyor: “Gönderdiğiniz içerikler ekran görüntüsü olarak kayıt altına alınabilir.

Bu duruma rağmen otomatik silinme altyapısı fazlasıyla güzel görünüyor ve kullanıcıları da memnun ediyor. Özelliğin yakında iOS tarafı için tam sürüme de gelmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp için en son kalite ayarı gündemdeydi

WhatsApp, geçtiğimiz hafta çıkan en son Android betasında bir video yükleme kalite ayarı kazandı. Hatırlamak adına yeni dönemde kişiler video yüklerken üç farklı seçenek ile karşılaşacak.

Bunlardan bir tanesi otomatik ayar olacak. Bu ayar yüklenen video kalitesini analiz ederek ortalama kalite ve ortalama veri tüketimi için özelleştirecek.

Ancak kişiler isterlerse videoları daha düşük kalitede de yükleyebilecek. Veri tasarruf seçeneğiyle kalite düşecek ancak harcanan internet azalacak.

En iyi kalite seçeneği ise harcanan veriyi yüksek tutarak videonun çekildiği kaliteye olabildiğinde yakın şekilde karşı tarafa atılmasına imkan tanıyacak. Burada yüksek ihtimalle yine sıkıştırma olacak ancak eskiye nazaran daha kaliteli video yüklenebilecek.

Bu seçeneğin birebir aynısı fotoğraf için de gelecek. Yani kişiler yakında WhatsApp üzerinden daha yüksek kaliteli fotoğraf gönderebilecek. Bu durum ters olarak da çalışacak ve birçok kişiyi videodan daha çok memnun edecek.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti