reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S22

Samsung Galaxy S22 serisi için şimdiye kadar ortaya çıkan tüm detaylar

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, yeni yılda telefon açılışını Samsung Galaxy S22 serisiyle yapacak. Peki modelleri neler sunacak?

Daha önce çıkan bazı bilgilerin aksine en az üç farklı modelden oluşacak Samsung Galaxy S22 serisinde 200 megapiksellik bir ana kamera olacak.

Ancak bu kameranın sadece ailenin en üstündeki Galaxy S22 Ultra‘ya özel olması bekleniyor. Galaxy S22 ve Galaxy S22 Plus ise 108 megapiksel ana kamera ile karşımıza çıkabilir.

Samsung’un bir kez daha yeni modellerinin kamerası için Olympus ile ortaklık kurduğu da aktarılıyor. Biliyorsunuz Samsung şimdiye kadar Huawei – Leica ya da OnePlus- Hasselblad benzeri bir ortaklığa girmemişti.

Alanda çok deneyimi olan Olympus ile yeni serisinde sunduğu kamera performansını ciddi şekilde artırma şansı olan Samsung, yeni telefonları için başka bir ortaklık daha kuruyor.

Biliyorsunuz Samsung ve AMD ortak bir mobil işlemci geliştiriyor. AMD GPU’ya sahip merak edilen Exynos işlemcinin ilk olarak Galaxy S22 serisinde kullanılması bekleniyor.

Samsung Galaxy S22 ailesini tam olarak 2022 Ocak ayında lanse edeceği aktarılan Samsung, yeni seride başka neler sunacak henüz tam olarak bilinmiyor. Ancak telefonların hepsinde S Pen desteğinin olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Burada S Pen’in gövdeye entegre olmayacağını ve harici olarak satılacağını belirtmek gerekiyor. S Pen’in taşınması için firmanın yeni seriye özel kılıflar çıkaracağı aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S22 serisi için 200 megapiksel beklentisi daha önce rafa kalkmıştı

Hatırlamak adına sağlam kaynak Ice Universe, geçtiğimiz aylarda üstü kapalı da olsa Samsung’un telefon tarafında strateji değiştirdiğini açıklamıştı.

Firma yeni dönemde şişirme büyük rakamlar (Direkt olarak megapiksel değerleri) yerine daha mantıklı davranarak kaliteye odaklanacak bilgisi verilmişti.

Hep söylediğimiz gibi fotoğraf kalitesini kesinlikle megapiksel değeri belirlemiyor. Yani yüksek megapiksel değeri direkt olarak yüksek fotoğraf kalitesi anlamına gelmiyor.

Telefonda fotoğraf kalitesini ilk olarak sensör boyutu, ikinci olarak da yapay zeka temelli bilişimsel fotoğrafçılık altyapısı belirliyor. Ancak buna rağmen Samsung’un 200 megapiksel ısrarı sürüyor gibi görünüyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

OPPO’dan çok ilginç akıllı telefon konsepti