reklamı kapat

POPÜLER

whatsapp

WhatsApp için yakında video ve fotoğraf kalite seçeneği geliyor

WhatsApp için yayımlanan beta sürümler üzerinden yakında kullanıma sunulacak özellikler aktif olarak bulunmaya devam ediliyor.

WhatsApp, geçtiğimiz hafta çıkan en son Android betasında bir video yükleme kalite ayarı kazanmıştı. Yeni dönemde kişiler video yüklerken üç farklı seçenek ile karşılaşacak.

Bunlardan bir tanesi otomatik ayar olacak. Bu ayar yüklenen video kalitesini analiz ederek ortalama kalite ve ortalama veri tüketimi için özelleştirecek.

Ancak kişiler isterlerse videoları daha düşük kalitede de yükleyebilecek. Veri tasarruf seçeneğiyle kalite düşecek ancak harcanan internet azalacak.

En iyi kalite seçeneği ise harcanan veriyi yüksek tutarak videonun çekildiği kaliteye olabildiğinde yakın şekilde karşı tarafa atılmasına imkan tanıyacak. Burada yüksek ihtimalle yine sıkıştırma olacak ancak eskiye nazaran daha kaliteli video yüklenebilecek.

İşte tam olarak bu seçeneğin aynısı fotoğraf için de gelecek. Yani kişiler yakında WhatsApp üzerinden daha yüksek kaliteli fotoğraf gönderebilecek. Bu durum ters olarak da çalışacak ve birçok kişiyi videodan daha çok memnun edecek.

Video ve fotoğraf kalite seçeneklerinin yakında hem Android hem de iOS için kullanıma sunulması bekleniyor. Önceliğin Android tarafında olacağı tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp için başka testler de sürüyor

Kısa süre önce servisin gönderilen içerikleri karşı taraf gördükten sonra otomatik olarak silme özelliği Android tarafında beta testine çıktı.

Herkese açık olarak test edilen özellik, elbette içerik güvenliği için oldukça güzel görünüyor. Bu sayede gönderdiğiniz içerikler (Video ya da fotoğraf) karşı tarafın telefonunda depolanmıyor.

Bu özelliğin yakında herkes için açılacağı ve iOS tarafına da getirileceği tahmin ediliyor. Ancak özelliğin ne zaman çıkacağı şimdilik spesifik olarak bilinmiyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti