reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Mix 4 ekran altı kamera

Xiaomi Mi Mix 4 için resmi kayıttan çıkan son teknik detaylar

Aktif olarak yolda olan Xiaomi Mi Mix 4 modeli için bazı ufak ancak önemli teknik detaylar netlik kazanmaya devam ediyor.

Xiaomi Mi Mix 4, eğer kaynaklar haklı çıkarsa resmi olarak ağustos ayında tanıtılacak. Genel olarak çok merak edilen telefon için elbette sızıntılar sürüyor.

Resmi kaynaktan gelen yeni bir sızıntıya göre telefon için kesin olarak 8 GB RAM + 256 GB ile 12 GB RAM + 256 GB depolama seçenekleri sunulacak. Bunlar dediğimiz gibi kesin olarak sunulacak seçenekler. Ancak firmanın en üstte tam 18 GB LPDDR5 RAM ve 512 GB UFS 3.1 depolamaya çıkma ihtimali de bulunuyor.

Ayrıca telefonda detaylarına burada yer verdiğimiz “sanal ram” sistemi de kesin olarak olacak. Bu sayede depolamadan alınarak RAM artırılabilecek.

Daha önce yapılan teknik sızıntılara göre 5.000 mAh pil üzerine kurulacak model, söylendiği kadarıyla 120W kablolu hızlı şarj sunacak. Mi Mix 4’te aynı zamanda 70W ya da 80W hızlı kablosuz şarj da olacak.

Gücünü Snapdragon 888 Plus işlemciden alacak Mi Mix 4, kaynaklara göre 6,67 inç FHD+ kavisli 120 Hz OLED ekran üzerine kurulacak.

Arkasındaki ana kameranın 50 megapiksel Samsung GN1s sensör kullandığı belirtilen Mi Mix 4, ekran altı kamera sistemini gerçekten gizleyecek.

Xiaomi Mi Mix 4 modelinde Ultra-Wideband (UWB) teknolojisinin olacağı da yine hemen hemen kesinleşmiş taze detaylar arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Mix 4, yılın en iddialı amiral gemisi olarak Türkiye’ye de gelebilir

Daha önce çıkan ana Mi Mix’leri Türkiye’ye getiren Xiaomi Türkiye, yüksek ihtimalle Mi Mix 4’ü de Türkiye’ye getirecektir. Ancak telefonun Türkiye’de en az 10 bin TL olması bekleniyor. Modelin yurt dışında Mi 11 Ultra’dan pahalı olacağı iddia ediliyor.

Not: Görsel temsili.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra resmi videoda parçalarına ayrıldı