reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Note 10 Plus vs iPhone XS Max vs Huawei P30 Pro kamera testinde karşı karşıya [Video]

Galaxy Note 10 Plus, iPhone Xs Max ve P30 Pro kamera testinde karşı karşıya [Video]

Dikkat çeken amiral gemileri Samsung Galaxy Note 10 Plus, Apple iPhone Xs Max ve Huawei P30 Pro kamera testinde karşı karşıya geldi. Gelin sonuca yakından bakalım;

DxOMark‘a göre şu an dünyanın en iyi telefon kamerası Samsung Galaxy Note 10 Plus modelinde yer alıyor. İkinci sırada Huawei P30 Pro bulunurken, Apple iPhone Xs Max DxOMark’ın 10. sırasında yer alıyor. Bunlar elbette oldukça bilimsel olarak değerlendirilen sonuçlar. Peki gerçekte durum ne? İşte bunun cevabını Mrwhosetheboss YouTube kanalı veriyor. Test ilk olarak video denemesi ile başlıyor. Burada direkt olarak P30 Pro’nun “aşırı renkleri” dikkat çekiyor. Model rakiplerine oranla çok daha gerçek dışı renkler sunuyor. Xs Max ve Note 10 Plus çok daha doğal ve gerçekçi renkler getiriyor. Videoda yakınlaştırma konusunda periskop sistemiyle rakiplerini çok ciddi şekilde geride bırakan P30 Pro, video için diğer birçok denemede geri düşüyor.

Video genelinde Samsung Galaxy Note 10 Plus lider gibi görünürken, telefon fotoğraf tarafında da ses getiriyor. Dinamik aralığı iPhone Xs Max’ten daha iyi olan üçlü en yenisi, gündüz çekimlerinde sadece iPhone ile yarışıyor. Burada P30 Pro’nun sonuçları hiç iyi görünmüyor. Bu da gerçekten şaşırtıyor. Telefon fotoğraf tarafında, video için olduğu gibi sadece zoom ile fark yaratmayı biliyor. Gece çekimlerinde P30 Pro’ya karşı gösterdiği performans gerçekten çok iyi olan Note 10 Plus, Mrwhosetheboss testinden 717 puan alarak rakiplerini geride bırakıyor. Burada P30 Pro’ya 689, iPhone Xs Max’e 608 puan veriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Note 10 Plus Türkiye’de oldukça pahalı

Resmi olarak yapılan açıklamaya göre Samsung Galaxy Note 10 Türkiye fiyatı 256 GB için 9.899 TL seviyesinde. Kullanıcıların Note 10 Plus için ödemesi gereken Türkiye başlangıç fiyatı ise 256 GB için tam 11.399 TL olarak açıklanmış durumda.