reklamı kapat

POPÜLER

korku filmi

Biraz korkunç, biraz da ilginç; karşınızda korku filmi karakterlerinin böcek halleri! [Galeri]

Favori korku filmi karakterinizin hangi böcek olabileceğini hiç düşünmüş müydünüz? Meraklanmayın sizin yerinize düşünenler var.

Korku filminin içinde hissettiren bir başlık atmış olsak da Richard Wilkinson tasarımlarında böcek temasını işlemeyi kendisine görev edinmiş. Bu sefer Wilkinson, popüler korku filmlerinin unutulmaz karakterlerinin böcek hallerini gözler önüne seriyor. Daha çok yüz şekli, renk ve doku olarak benzerlikleri değerlendiren Arthropoda iconicus adını verdiği markasıyla Richard Wilkinson, yaratıcılığın sınırlarını zorlayan cinsten eserlerini internet sitesinde yayınlıyor. Popüler kültürün yarattığı sinema karakterlerini böcekleştiren, adeta Franz Kafka’nın “dönüşüm” eserine gönderme yapan bu dijital çizimler, ilk bakışta karakterleri tanımanızı bile kolaylaştırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eksik korku filmi karakterleri olsa da favorinizi bulabilirsiniz!

korku filmi
korku filmi
korku filmi
korku filmi

Stephen King‘in unutulmaz korku eserleri arasında yer alan “O” filme de uyarlanmış ve çok sevilmişti. Sevilen korku karakterleri arasında yer alan Pennywise da böcekleşen karakterler arasında yer alıyor. Kırmızı ve beyazın ikonkileştirdiği karakteri böcek haliyle tanımak da haliyle çok kolay bir hal alıyor. Elm Sokağı Kabusu‘ndan tanıdığımız Freddy Krueger‘ı tanımak ise biraz daha zor olsa da yine da seçilen böceğin dokusu ile bütünleşen Krueger’ı tanıyabiliyorsunuz. Yine ikonikleşen korku gecelerinin vazgeçilmezi 13. Cuma ve  Jason bu listede olmazsa olmazdı.

Türk sinemasında bile korku unsuru olarak kullanılan Frankenstein, bu listede kendisine yer buluyor. İlk bakışta anlaşılan karakter, yeşil rengi ve genişleyen üst baş yapısıyla kendisini adeta ele veriyor. Yine yeşillerden giden Wilkinson, Kara Gölün Canavarı adlı neredeyse ilk korku filmi sayılabilecek eserdeki karakteri yeniden tasarlamış. Orijinalinin de böceğe benzediğini söyleyebiliriz ancak bu hali de yeterince korkunç görünüyor. Kurt Adam filminden, Godzilla‘ya kadar filmlerdeki karakterlerden esinlenen bu böcek kataloğunda aradığınız favori korku filmi karakterinizi bulmanız işten bile değil.

Eğer merak ediyorsanız birçok temada böcek çizimleri bulunuyor. Buradan sanatçının Instagram profiline bakabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Netflix’ten bilim kurgu filmi 7 Haziran’da geliyor: I Am Mother