reklamı kapat

POPÜLER

I Am Mother

Netflix’ten bilim kurgu filmi 7 Haziran’da geliyor: I Am Mother

Netflix filmi I Am Mother‘dan ilk fragman geldi. Sundance Film Festivali’nde ilk kez izleyicileriyle buluşan film 7 Haziran’da Netflix’e geliyor.

Fragmanda gördüğümüz kadarıyla robot tarafından büyütülen bir kız çocuğunun yıllar sonra dışarıdan bir kadının bulundukları yere gelmesiyle işler karışıyor. I Am Mother kıyamet sonrası bir evreni anlatıyor ve teknolojinin olumsuz yönüne odaklanmış olarak karşımıza çıkıyor. Başrolünde Hilary Swank, Rose Byrne ve Clara Rugaard‘ın yer aldığı filmin kategorisi bilim-kurgu ve gerilim olarak geçiyor. Başarılı oyuncu Hilary Swank distopik bir dünyada hayatta kalmayı başaran bir astronot olarak rol alıyor.

I Am Mother

I Am Mother filmini Castaway dizisinin yönetmenliğini üstlenmesiyle tanıma fırsatı yakaladığımız Grant Sputore yönetiyor. Konusuna baktığımızda ise film yapay zekalı bir “robot anne“tarafından yetiştirilen yeni nesil genç kızın hikayesine dayanıyor. Dünya artık eskisi gibi değil, insan ırkı tükenmek üzere ve yeni teknolojiler ile bir avuç insan robotlar tarafından steril ortamlarda yetiştiriliyorlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genç kızın yaşadığı yere yaralı bir yabancı gelir. Kadın, robot anne ile genç kızın arasındaki ilişkiyi bozacaktır. Çünkü her şeyden steril edilmiş olan genç kıza söylenmeyen bir şeyler vardır ve yabancı anlatacaktır. Robot anne, bunu engellemek için elinden geleni yapacaktır.

I Am Mother filminin oyuncu kadrosunda yalnızca üç kişi bulunuyor. Bu isimler Mother‘a sesiyle hayat veren Ajan, Ruhlar Bölgesi, Nedimeler, Kötü Komşular, X-Men: Apocalypse ve X-Men: First Class gibi yapımlarda karşımıza çıkan Rose Byrne; iki Oscar ödülünün sahibi olan ve Boys Don’t Cry, P.S. I Love You, Million Dollar Baby, Homesman gibi yapımlardan tanıdığımız Hilary Swank; Teen Spirit filminde göreceğimiz, ayrıca Good Favour, Still Star-Crossed gibi yapımlardan hatırladığımız Clara Rugaard yer alıyor. Filmin senaryosu ise ilk uzun metraj filme imza atan Michael Lloyd Green tarafından yazıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

I Am Mother filmi Netflix‘teki izleyicileriyle 7 Haziran tarihinde Rusça, İngilizce altyazı ile buluşacak. Fakat daha ülkemizde yayınlanıp yayınlanmayacağı henüz belli değil.