reklamı kapat

POPÜLER

Vivo APEX
Vivo APEX
Vivo APEX
Vivo APEX
Vivo APEX
Vivo APEX
Vivo APEX

Akılcı kamerasıyla çerçevesiz tasarımda sınırları zorlayan Vivo APEX için hazır olun

Konsept olarak MWC 2018‘de karşımıza çıkartılan Vivo APEX, uzun süredir bekleniyor. Şirket gönderdiği bir görsel aracılığıyla bekleyişin sona ereceği tarihi açıklıyor.

İnanılmaz ince çerçeveleriyle dikkatleri üzerine çeken Vivo APEX, MWC 2018’de “konsept” takısıyla tanıtılmış ve seri üretimi hakkında bilgi verilmemişti. Daha önce 2018‘in ortasında seri üretime girecek diye duyduğumuz telefon, çıkışa hazır görünüyor. Resmi olarak 12 Haziran tarihinde görücüye çıkartılacak telefon, sonunda ticari halini almış durumda. Günlerdir gündemden düşmeyen Lenovo Z5 gibi piyasadaki en hayranlık verici Android akıllı telefonlardan olacak APEX, biliyorsunuz ince çerçeveleri gövdesine entegre edilen kamerasıyla kazanıyor. Ön kamerası ön yüzünde değil üzerinde yer alan telefon, saklanabilir bu kamerayla ekran gövde konusunda sınırları zorluyor. Bu da günümüz şartlarında çentiksiz bir telefon üretmek için en iyi yol olarak görünüyor. Bu yapıyı Essential Phone’un arkasındaki Essential firmasının da patentlediği hatırlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vivo APEX

Vivo APEX hangi teknik detaylara sahip olacak?

Çerçevesiz yapısına ekrana entegre parmak izi sensörünün (İki parmak tarama desteği) etkisi de çok büyük olan APEX, gücünü Snapdragon 845‘den alıyor. RAM miktarı bilinmeyen cihaz, 5,99 inç boyutunda OLED bir ekran üzerine kuruluyor. Bazı önemli sensörleri ekranının altına entegre edilen cihaz, cam arka bölümüyle de oldukça şık görünüyor. Çift lensli arka kamerasıyla tam 14 durak dinamik aralık sunabildiği belirtilen akıllı telefon, yapay zeka algoritmalarıyla görüntü kalitesini ciddi oranda artırabiliyor. Cihazın son kullanıcıya ulaşacağı fiyat da gizliliğini koruyan detaylar arasında bulunuyor.

İlgili Video

Şirketin ekrana entegre parmak izi teknolojisi