reklamı kapat

POPÜLER

Vivo APEX NEX
Vivo APEX NEX
Vivo APEX NEX

Vivo’nun devrimsel yapıdaki çerçevesiz akıllı telefonu APEX için kafaları karıştıran görsel

Konsept olarak MWC 2018‘de karşımıza çıkartılan Vivo APEX, biliyorsunuz uzun süredir bekleniyor. Geçtiğimiz gün 12 Haziran tarihinde tanıtılacağı açıklanan cihaz, bugün kafaları karıştıran bir görselle gündeme geldi.

İnanılmaz ince çerçeveleriyle dikkatleri üzerine çeken Vivo APEX, gerçekten merakla bekleniyor. APEX yerine direkt olarak NEX ismiyle gelme ihtimali de bulunan telefon, biliyorsunuz oldukça akılcı bir tasarım kullanıyor. Çerçevesiz yapı konusunda sınırları zorlamaya hazırlanan model, bu yapıyı gövdesine entegre edilen kamerasıyla kazanıyor. MWC 2018’de gösterilen konsept halinde ön kamerası ön yüzünde değil üzerinde yer alan telefon, saklanabilir bu kamerayla ekran gövde konusunda en iyi seçeneklerden birisi olacak gibi duruyor. Telefon için yeni ortaya çıkan bir görsel ise bu tasarımı rafa kaldırıyor. Çünkü bu görseldeki model aynı Xiaomi Mi Mix ailesi gibi öne kamerasını alt çerçevesinde taşıyor. Ancak bu modelin APEX / NEX‘in başka  bir versiyonu olabileceği de söyleniyor. Yani halen gövdeye gizlenebilir kamera konsepti masada bulunuyor. Bu da cihazı bekleyenler için güzel duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vivo APEX NEX

Vivo APEX / NEX hangi teknik detaylara sahip olacak?

Çerçevesiz yapısına ekrana entegre parmak izi sensörünün (İki parmak tarama desteği) etkisi de çok büyük olan telefon, gücünü Snapdragon 845‘den alıyor. RAM miktarı bilinmeyen cihaz, 5,99 inç boyutunda OLED bir ekran üzerine kuruluyor. Bazı önemli sensörleri ekranının altına entegre edilen cihaz, cam arka bölümüyle de oldukça şık görünüyor. Çift lensli arka kamerasıyla tam 14 durak dinamik aralık sunabildiği belirtilen akıllı telefon, yapay zeka algoritmalarıyla görüntü kalitesini ciddi oranda artırabiliyor. Cihazın son kullanıcıya ulaşacağı fiyat da gizliliğini koruyan detaylar arasında bulunuyor.

İlgili Video

Şirketin bu telefonda kullanma ihtimali olan kendi ekrana entegre parmak izi teknolojisi