reklamı kapat

POPÜLER

Vivo APEX
Vivo APEX
Vivo APEX
Vivo APEX
Vivo APEX
Vivo APEX

Çerçevesiz tasarımda sınırları alt üst eden Vivo APEX’in en önemli detayı netleşti

MWC 2018‘de Galaxy S9 ile Xperia XZ2 gibi üst seviye modeller tanıtıldı. Ancak sanıyoruz bu modellerin hiç biri Vivo APEX kadar dikkat çekici olmadı. Kısa süre önce Çin lansmanı yapılan telefon, en önemli detayına da kavuştu.

İnanılmaz ince çerçeveleriyle dikkatleri üzerine çeken Vivo APEX, MWC 2018’de “konsept” takısıyla tanıtılmış ve seri üretimi hakkında bilgi verilmemişti. Bugün Çin’de lanse edilen telefon, açıklandığı kadarıyla 2018‘in ortasında seri üretime girecek. Yani sadece bir konsept olarak kalmayacak telefon, tahminler doğru çıkarsa da 2018’in üçüncü ya da dördüncü çeyreğinde raflardaki yerini alacak. Bu açıdan piyasadaki en hayranlık verici Android akıllı telefonlardan olacak APEX, biliyorsunuz ince çerçeveleri gövdesine entegre edilen kamerasıyla kazanıyor. Ön kamerası ön yüzünde değil üzerinde yer alan telefon, saklanabilir bu kamerayla ekran gövde konusunda sınırları zorluyor. Bu da günümüz şartlarında çentiksiz bir telefon üretmek için en iyi yol olarak görünüyor. Bu yapıyı Essential Phone’un arkasındaki Essential firmasının da patentlediği biliniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vivo APEX teknik olarak da çok güçlü bir telefon

Çerçevesiz yapısına ekrana entegre parmak izi sensörünün (İki parmak tarama desteği) etkisi de çok büyük olan APEX, gücünü Snapdragon 845‘den alıyor. RAM miktarı halen açıklanmayan cihaz, 5,99 inç boyutunda OLED bir ekran üzerine kuruluyor. Bazı önemli sensörleri ekranının altına entegre edilen cihaz, cam arka bölümüyle de oldukça şık görünüyor. Çift lensli arka kamerasıyla tam 14 durak dinamik aralık sunabildiği belirtilen akıllı telefon, yapay zeka algoritmalarıyla görüntü kalitesini ciddi oranda artırabiliyor. Cihazın son kullanıcıya ulaşacağı fiyat ise henüz bilinmiyor.