reklamı kapat

POPÜLER

DS, BMW i8’e rakip olacak 600 beygirlik bir canavarın peşinde

Premium segment SUV modeliyle Cenevre Otomobil Fuarı hazırlıklarını tamamlamak üzere olan DS’in hibrit teknolojisine sahip süper otomobille BMw’ye rakip olacağı iddia edildi.

7 Crossback ile premium segment crossover/SUV ligine dahil olan DS için Cenevre Otomobil Fuarı’ının heyecanı başladı. Gerek tasarımı gerek teknolojileriyle segmente iddialı giriş yapan Fransız üreticinin gelecek planları gerek kullanıcılar gerekse rakipler için “bu daha başlangıç” sinyallerini içeriyor. DS 7 Crossback’in ardından yakın süreçte bir de alt segment crossover modeli tanıtmanın planlarını yapan marka için ortaya atılan son iddia heyecanın dozunu iki kat daha artmasına neden oldu. Auto Express’te yer alan habere göre fuar hazırlıklarına devam eden marka hibrit teknolojisine sahip bir de süper otomobille ortalığı karıştırabilir.


Markanın geçtiğimiz yılki Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıttığı E-Tense konsepti üzerine şekilleneceği ifade edilen modelin lüks segment süper otomobil ligine damga vurabilecek özelliklerle gelebileceği söyleniyor. Bu iddiaları güçlendiren somut kanıtlarıysa PSA grubunun Kanada merkezli Exagon Motors, Investissement Quebec ve Hydro-Quebec gibi markalarla yüksek performanslı elektrikli otomobil parçalarının üretilmesi için ciddi bir yatırım ortaklığı yapmış olması. Modelin 600 beygirlik bir güç değeriyle birlikte gelebileceği belirtilirken soruları yanıtlayan DS başkanı Yves BonnefontEvet, sorduğunuz bu soru önümüzdeki ihtimaller arasında lakin bunun konuşmak için şu anlık erken olduğunu düşünüyorum.” açıklamasında bulundu. Süreci yalanlamayan Bonnefont’un açıklamasıyla birlikte DS’in yükselişi yeni bir segmentle birlikte hız kazanabilecek gibi gözüküyor.