reklamı kapat

POPÜLER

Sony, LG G6’nın 18:9 formatını “anlamsız” buluyor

03 Mart 2017

LG, MWC 2017’de yeni amiral gemisi LG G6‘yı tanıttı. LG G6, önceki modele göre tamamen farklı bir tasarımla geliyor ve daha yüksek performans vadediyor. Ancak bunların dışında cihazı farklı kılan en önemli özellikl 18:9 formatlı ekran. LG bu ekran formatının akıllı telefonlarda standart hale geleceğini ve içerik üreticilerinin de bu formata uyum sağlayacağını düşündüklerini belirtmişti. Ancak görünüşe göre Sony, LG ile aynı fikirde değil.

Sony’den Don Mesa, LG’nin yeni ekran formatıyla ilgili olarak açıklamada bulundu. Mevcut 16:9 formatında hiçbir sorun bulunmadığını belirten Mesa, 18:9 formatının anlamsız bir format olduğunu ifade ediyor. 16:9 görüntü formatı uzun yıllardır kullanılıyor ve akıllı telefonların neredeyse tamamı bu ekran formatını benimsemiş durumda. Bu nedenle olası bir ekran formatı değişikliği, içeriklerin uyum sağlaması için uzun bir dönemin gerekeceği anlamına geliyor. Sony’nin gelen açıklama da şirketin mevcut formattan memnun olduğunu ve farklı bir formata geçmek niyetinde olmadığına işaret ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

18:9’luk ekran formatı Sony’e anlamsız gelmiş olsa da sinemada bu yeni formatın kullanımı yaygınlaşmaya başlıyor. Dolayısıyla hemen şimdi olmasa da yakın gelecekte yeni formatta yeterince içeriğin üretileceğini ön görmek mümkün. Sony ve diğer üreticilerin bu yeni formatı benimseyip benimsemeyeceğini zaman gösterecek.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Sony, LG G6’nın 18:9 formatını “anlamsız” buluyor” için 2 cevap

  1. Fatih Çetin dedi ki:

    821 olmamis ya birde kamera si için cik dediler yani ne bilim lg nin diğer kronik sorunları da var malum o nedenden ötürü g6 yi çok beğenmeme rağmen bu soğuk tarafı var bende aslında bu yıl bir fiyasko oldu üreticiler rezillik resmen s8 i görücez birde iPhone 8 bakalım

  2. 148 dedi ki:

    Sony,den son bir haftada,da bir yazılım güncelleme sürüm yükseltmemi nedir bilemedim sanırım sürüm yükseltmeydi(ultra c5 sürüm yükseltme güncellemesi aldım berbat)önce onu düzeltsin.ekran otamatik döndürme çok yavaş fotograf makinası elle çekim çok yavaş önce bunları düzeltin sonra beyenip beyenmemede yön tayin edersiniz.