reklamı kapat

POPÜLER

DS SUV Konsept

DS SUV Konsept

DS SUV Konsept

DS Divine Konsept

DS Divine Konsept

DS Divine Konsept

DS Numero 9 Konsept

DS Numero 9 Konsept

DS3 Konsept Render

DS’ten görkemli dönüşüm hazırlığı: DS3 SUV ve tüm yeni modeller

Fransız üretici DS, önümüzdeki 5 yıllık planında kullanıcıların tüm dikkatlerini üzerine çekecek projelere imza atmakla geçirecek. Markanın 2020 yılına kadar sunacağı bütün yeni modeller ve dikkat çekici yeni tasarımları sizlerle.

PSA grubunun lüks segment otomobil markası DS, önümüzdeki 5 yıl için oldukça iddialı. Bu sözu klasik olarak algılayabilirsiniz lakin Fransız üreticinin gözü yükseklerde üstelik cesur bir adım atarak yepyeni bir segmentle birlikte. Audi Q5 ve BMW X3 gibi modellerin başını çektiği segmente DS3 SUV modeliyle birlikte girmeye hazırlanan DS, bu adımını ise beklenenden oldukça erken atmaya hazırlanıyor. İlk SUV modelini önümüzdeki yıl düzenlenecek olarak Cenevre Otomobil Fuarı‘nda otomobil dünyasıyla tanıştırmayı hedefleyen marka, 2018’de ise resmi satışlara başlamayı hedefliyor.

Paris Otomobil Fuarı‘nda gazetecilerin sorularını yanıtlayan PSA grubu Avrupa sorumlusu Maxime Picat önümüzdeki süreçte tanıtılacak modeller arasında bir SUV modeli olduğunu doğruladı ve her yıl yeni bir modelle yeni yüzlerini ortaya koyacaklarının da altını çizdi. İlk olarak 2013 Shanghai Otomobil Fuarı‘nda kullanıcıların karşısına konsept SUV modeliyle çıkan DS’in aradan geçen 4 yılın ardından ilk resmi adımlarını atacak olması segmente şüphesiz yeni bir hareketlilik katacak. Maxime Picat’nın altını çizdiği önümüzdeki 5 yıl içerisinde markanın yeni yüzünün şekilleneceği modeller sadece SUV modeliyle sınırlı değil elbette. Fransız üretici DS’in bu süreçte yeni DS3, DS4, DS5 ve sport modeli DS GT ile birlikte, 2019 yılında markanın tüm hybrid ve tamamen elektrikli modellerinin de kullanıcıların beğenisine sunacağı açıklandı. İşte DS ailesinin en yeni üyeleriyle ilgil bilmeniz gerekenler;

DS3

ds32018

DS’in en çok satan modelleri arasında yer alan yeni DS3’ün 2017‘nin son çeyreğinde tanıtılması bekleniyor. Geliştirmiş şasiyle birlikte gelmesi beklenen modelin ilerisi süreçte tamamen elektrikli bir modelinin de gelmesi muhtemel.


DS3 SUV

dssuv1

2018 yılında kullanıcılarla buluşması beklenen modelinde ileriki süreçte tamamen elektrikli ve hybrid versiyon seçenekleriyle sunulması bekleniyor.


DS4

dsdivineconcept2

Markanın binek segmentteki ikinci modeli olan DS4’ün 2019 yılında kullanıcılara sunulması bekleniyor. 2014 yılında konsept olarak tanıtılan DS Divine modeli üzerinden şekillenmesi beklenen DS4, markanın elinin en güçlü olacağı modeller arasında.


DS5

Plug-in hybrid teknolojisinin ilk olarak sunulacağı model olması beklenen DS5’te daha geleneksel tasarım hatlarının olması bekleniyor. DS5’te DS4’te gibi 2019 yılında kullanıcılar ile buluşacak.


DS GT

dsnumero9concept2

DS GT’yi iki kelime ile anlatmak mümkün; ” Hızlı ve Lüks”. Markanın binek segmentteki en tepe modeli olacak olan GT’nin geçtiğimiz yıllarda yine konsept olarak tanıtılan Numero 9 modelinin üzerine şekillenmesi bekleniyor. Modelin beklenen çıkış tarihi ise 2020.