reklamı kapat

POPÜLER

DS cephesinde elektrik planlaması vites artırıyor

Birleşik Krallık tarafından açıklanan elektrikli araç planlamasının ardından DS cephesinin modelleşme takvimi de öne çekiliyor.

Uzun süre sonra gelen yeni yapılandırılma aile PSA grubu tarafından adeta yeniden hayata döndürülen DS, piyasanın içerisinde olduğu elektrik dönüşümünde öncülerden olmaya hazırlanıyor. Günümüz itibarıyla kilometrede 95 gramlık karbon salınım hedefini tutturan isim olarak bilinen premium odaklı Fransız üretici, önümüzdeki süreçte başlı başına bir elektrik markası olma yolunda. Bu isteği geçtiğimiz süreçte yetkilileri tarafından gündeme getirilen markada, kısa süre önce İngiltere’den gelen karar vites artırımına gitme hamlesini de beraberinde getirmişe benziyor. Birleşik Krallık’ın 2030’da yeni benzinli ve dizel motorlu araçlara yönelik yasaklama kararının ardından elektrifikasyon planlarını öne çektiğini duyuran marka, bu yeni yönergeleri beş yıl önceden karşılama sözü veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DS elektrikli ve hibrit araçlardaki yatırımlarıyla öne çıkmak istiyor

Markanın açıkladığı son planlama aslında gayet net; 2025 yılına kadar müşterilere sunulan tüm modellerde elektrikli ve şarj edilebilir hibrit modeller sunulacak. Süreçle ilgili açıklamalarda markanın İngiltere Sorumlusu Mark Blundell; “Hükümetin Ultra Düşük Emisyonlu Araçlara hızlı geçişi, üretici tarafında eşit derecede çalışmalarla desteklenmeli. DS olarak biz, en başından beri elektrikli ve hibrit araçlara yaptığımız yatırımlara önem veriyoruz. Markamız yeni yönergeleri beş yıl önce karşılama konusunda güçlü bir konumda.” ifadelerine yer verdi. Halihazırda DS 3 ve DS 7’nin elektrik gücüyle kullanıcıların karşısına çıkan marka, Formula E’den elde ettiği mühendislik tecrübelerini sokaklara aktarıyor.

İlginizi çekebilir

Precept projesi gerçek oluyor