reklamı kapat

POPÜLER

Naran Hyper Coupe; fantastik performans değeriyle dikkat çeken yeni canavar

Elektrikli modellere taş çıkartan teknik nitelikleriyle dikkat çeken Naran Hyper Coupe, sekiz silindirli motorla asfalta inecek.

Süper sport otomobil dünyasının da elektrik gücüyle çalkalanmaya başladığı şu günler performans meraklılarının da iştahını kabartıyor. Markaların gelecek planlamalarına şekilde verdiği adımlar da gündemdeki yerini korurken, pazara yeni bir soluk getirme iddiasını taşıyan bir üye radarımıza takıldı. Hiper otomobil pazarının butik isimlerinden birisi olan Naran Automotive, uzun süredir geliştirmesini yürüttüğü modelini son kullanıcıya hazır bir şekilde gösterime çıkarıyor. Doğrudan markanın adını taşıyan Naran Hyper Coupe, ortadan motorlu yapısıyla sınıfa ilgi duyan pek çok kullanıcıyı kendisine çekmeyi amaçlıyor. Motor bölümünde 5.0 litrelik twin-turbo destekli V8 ünitenin kullanıldığı otomobilin üretimi sadece 49 adetle sınırlandırılacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teknik özellikleriyle Naran Hyper Coupe

Naran’ın açıklanan rakamsal verileri de en az tasarım karakteri kadar kışkırtıcı. Araçta kullanılan turbo destekli sekiz silindirli motor, 1.048 PS ve 1.036 Nm tork gibi oldukça iddialı değerler üretecek niteliklerde. Almanya merkezli mühendislik şirketi olan Racing Dynamics tarafından bu motorla birlikte aracın 0’dan 100’e hızlanması sadece 2,3 saniye olarak resmiyet kazanıyor. Bu da ivmelenmeleriyle neredeyse rakipsiz olan elektrikli otomobillere bile kafa tutabilecek bir modele baktığımız anlamına geliyor. Yapılan testler sonucunda Naran’ın erişebileceği maksimum hız ise 370 km/s olarak karşımıza çıkıyor. Tüm bu parçalar aracın 1.377 kilogramlık başarılı ağırlık değeriyle perçinleniyor. Aracın standart olarak dört tekerlekten çekişli olarak geldiğini de belirtmeden geçmeyelim. Tasarım süreci De Tomaso ve Apollo IE gibi modellerde imzası olan Wyn Design tarafından gerçekleştirilen Naran, 2021 içerisinde adından söz ettirmeye çalışacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili video

Ferrari Roma