reklamı kapat

POPÜLER

DS 9 Fastback

Detaylar artık çok daha net; DS 9 Fastback cephesinden önemli görüntüler

Halihazırdaki macerasını Çin’de sürdüren DS 9 Fastback, seri üretim öncesinde artık son dokunuşların yapıldığı seviyelerde dolanıyor.

7 Crossback ve 3 Crossback ile birlikte yeni bir oluşum içerisine giren DS, tahmin edildiği üzere elini güçlendirme çalışmalarına devam ediyor. Kısa sürede fena sayılmayacak düzeyde ilgi görmeyi başaran Fransız üreticinin bu yeni oluşumundaki ilk binek modeli için geri sayım devam ediyor. Geçtiğimiz süreçte LOG takipçileri ile sızıntıları üzerinden değerlendirmesini yapma fırsatına eriştiğimiz DS 9 Fastback, ortaya çıkan yeni görseller ile artık daha net şekilde karşımızda duruyor. İlk adımda DS 8 olarak isimlendirilen modelin isminin de netlik kazanmasına vesile olan bu detaylarda, aracın tasarımıyla birlikte ebatsal verilerilerine de hakim olma şansına erişiyoruz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DS 9 Fastback için masada görünenler

Üretim macerası Çin sınırları içerisinde gerçekleşecek olan otomobili farklı kılacak pek çok noktanın olmasını zaten bekliyorduk. Özellikle renk seçenekleri ile dikkat çekme konusunda eli bir hayli güçlü olacak modelin tasarımı da SUV sınıfındaki kardeşleriyle benzerlik gösterecek. Özellikle ızgarada gördüğümüz bu benzerlik ışıklandırma gruplarında da devam ediyor. Şu aşamada farklı olarak nitelendirebileceğimiz temel parçalardan birisi ise çerçevesiz cam yapısı olacak gibi görünüyor. DS 9 Fastback’in ebatsal verileri de süreç içerisinde kendisini göstermeye başlayanlar arasındaki yerini aldı. Yaklaşık 5 metre uzunluğunda bir otomobile işaret eden bu detaylar içerisinde 1.855 milimetre genişlik, 1.468 milimetre yükseklik ve 2.895 milimetre aks mesafesi gibi önemli parçalar da bizleri selamlıyor. Benzinli ve hibrit motor kombinasyonuyla gelmesini beklediğimiz 9 Fastback’in resmi tanıtımı aralık ayında yine Çin’de gerçekleştirilecek.