reklamı kapat

POPÜLER

Fortnite
Fortnite

Fortnite Battle Royale’den mobil oyun müjdesi

Son dönemlerin en popüler “Battle Royale” oyunu Fortnite, kapsamını genişletiyor. Mobil platformlara gelen oyun, rakibinin gerisinde kalmıyor.

PlayerUnknown’s Battlegrounds’un (PUBG) popülerliği son dönemlerde biraz sarsılmış durumda. Bunun en büyük sebeplerinden biri de Fortnite’ın hem oyuncular hem de yayıncılar arasında hiç olmadığı kadar popüler olması. Battle royale oyunları arasındaki bu amansız savaşta öne geçen Fortnite şimdi saflarını sıklaştırıyor. Ücretsiz olmasıyla hayli cezbedici olan oyunun, şimdi ise hedefinde mobil platformlar var. Popüler çevrim içi oyununun geliştiricisi Epic Games, Fortnite’ın iOS ve Android’e taşınacağını müjdeledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çevrim içi savaşlar mobilde

iOS ve Android kullanıcıları için duyurulan oyun, orijinal oyunun aynısı olacak. Pazartesiden itibaren iOS kullanıcılarına beta versiyonu için ön kayıt imkanının açılacağı belirtilirken Android kullanıcılarının birkaç ay beklemesi gerekecek. Duyurudaki en dikkat çekici nokta ise platformlar arası desteğin mobil için de geçerli olması. Bildiğiniz üzere Epic Games’in Sony anlaşması sayesinde PS4, PC ve Mac kullanıcıları oyunu birlikte oynayabiliyor. Mobil kullanıcılara da aynı desteğin geleceği belirtiliyor. Mevcut düzende platformlar arası oyunlarda PlayStation serverları kullanılıyor. Muhtemelen mobil destek geldiğinde de oyunlar PlayStation serverları üzerinden oynanmaya devam edecektir diye düşünüyoruz.

12 Mart‘ta açılacak olan iOS kayıtlarına buradan katılabilirsiniz. Davet usulü olan katılımlar sonucu e-posta adresine gelen linkle kullanıcılar oyunu App Store’dan indirebilecek. Epic Games davetin hemen gelmeyebileceği konusunda kullanıcıları uyarıyor. Oyuncular kademeli olarak beta testine alınacak. Ayrıca beta testine kabul edilen kullanıcılar aynı zamanda arkadaşlarını da davet edebilecek. Oyunun iOS 11 ve iPhone 6S/SE, iPad Mini 4, iPad Pro, iPad Air 2, iPad 2017 cihazlarını desteklediğini de ekleyelim. Resmi duyuruyu buradan okuyabilirsiniz.

PUBG’nin sadece Çin’de çıkan mobil oyununa kıyasla Fortnite’ın global çıkacak olacak mobil oyunu nasıl bir ilgiyle karşılaşacak önümüzdeki günlerde göreceğiz.