reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

samsung galaxy note 9 fortnite

Samsung’un Galaxy Note 9 ötesine ulaşan Fortnite yatırımı

Samsung Galaxy Note 9‘un tanıtımına az bir süre kaldı. Bu tanıtım ise beraberinde son dönemlerin en popüler Battle Royale oyunu Fortnite‘ı Android’e getiriyor.

Advertisement

PUBG ile beraber son zamanların en popüler Battle Royale oyunu olan Fortnite, mart ortasında iOS versiyonunu çıkardıktan sonra Android kullanıcıları merakla oyunun kendi işletim sistemine gelmesini bekliyordu. iOS’te adeta “para basan” oyun ilk ay sadece mobil uygulamadan 30 milyon dolara yakın gelir elde etmişti. Ancak Android sürümünde bazı gecikmeler oldu çünkü Epic Games, oyunun mobil versiyonunun PC üzerinden oynanmasını engellemek için çözümler arıyordu. Çözümü de oyunu Play Store’a koymamakta buldu. Aynı zamanda gelirini de Google’la paylaşmayarak bir taşla iki kuş vurdu anlayacağınız. Ancak oyunun çıkışı için beklenmedik bir sızıntı oldu ve Android versiyonunun ilk 30 gün boyunca sadece Galaxy Note 9’la oynanabileceği ortaya çıktı. Şimdi ise bu kapsam genişlemiş gibi görünüyor. Bu da Samsung’un kesenin ağzını nasıl açtığını gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dev yatırım

XDA-Developers‘ın keşfettiği yeni sızıntı gösteriyor ki oyun çıkışını sadece Note 9’a özel yapmayacak. Ayrıca firmanın Galaxy Tab S4 modeli için de indirilebilir olacak. Geçmiş sızıntılar ise ilk 30 günün sonrasında oyunun 2-3 ay boyunca sadece Samsung cihazlarda çalışabileceğini işaret ediyordu. Bu da Koreli üreticinin kesenin ağzını ne kadar açtığına ilişkin ufak bir ipucu veriyor aslında. iOS versiyonuyla adeta para basan Fortnite’ın Android versiyonunu çıkışta tüm cihazlara sunmaması ve 2-3 aylık bir süre için kısıtlı bir kiteleye ulaşması ile oluşabilecek gelir kaybını Epic Games’in kabul edebilmesi için Koreli üreticinin hayli cömert bir teklifte bulunmuş olması gerektiği düşünülüyor. Şimdi ise akıllardaki soru bu teklifin ne kadar olduğu…