reklamı kapat

POPÜLER

fortnite

Hangi Android cihazlar Fortnite’ı çalıştıracak?

Fornite‘ın uzun zamandır beklenen Android çıkışı gerçekleşmek üzere. Ancak ne yazık ki tüm Android cihazlarda oyun oynanabilir olmayacak.

Son zamanların en popüler Battle Royale oyunu Fortnite, görkemli bir tanıtımla Android versiyonunu çıkarmaya hazırlanıyor. Samsung Galaxy Note 9 modeliyle beraber çıkışını gerçekleştirecek olan oyunun ilk 30 gün Galaxy Note 9’a özel olarak yayınlanacağı belirtiliyor. Ancak daha sonra diğer kullanıcılarla da buluşacak olan oyun ise Play Store’da yer almayacak. Bunun en büyük sebebi ise oyunun mobil arenasına bilgisayar başından erişimi engellemek. Tabii Play Store’un uygulayacağı uygulama içi satımlardan kesilecek tutardan da bu şekilde sıyrılan oyunun hangi modellerde çalışacağı da belli oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lollipop ve üstü

Sızıntılar doğruysa destekleyen cihazlar 64-bit 5.0 Lollipop ve üzeri olacak. Oyunun aynı zamanda 3 GB RAM ve üstü belleğe ihtiyaç duyabileceği kaydediliyor. GPU tarafında ise Adreno 530 ve üzeri, Mali-G71 MP20, Mali-G72 MP12 ve üzeri modeller destekleniyor. Bu da Snapdragon 820 ve üstü hemen her cihazda oyunun rahatlıkla çalışacağı anlamına geliyor. Giriş seviyesi ürünler dışında kullanıcıların pek bir sıkıntı yaşayacağı düşünülmüyor.

Samsung Galaxy Note 9, 9 Ağustos’ta tanıtımını gerçekleştirecek. Telefonu ön siparişle alan kullanıcılara Epic Games tarafından oyun içinde harcayabilecekleri 15.000 V-Bucks’ın hediye edileceği söyleniyor. Bunu takiben oyunun 2-3 ay boyunca Samsung cihazlara özel olacağı, daha sonra diğer modeller için indirmeye sunulacağı da söylentiler arasında.