reklamı kapat

POPÜLER

Fortnite

Fortnite’ın etkileyici Android başarısı

Samsung Galaxy Note 9 tanıtımıyla beraber Android versiyonunu müjdeleyen Fortnite, bir aydan kısa sürede 15 milyon kez indirildi.

9 Ağustos’ta gerçekleşen Samsung Galaxy Note 9 tanıtımı, aynı zamanda mobil oyun tutkunları için de Fortnite sürprizini barındırıyordu. iOS versiyonu çıkmasına karşın Android cephesinde henüz kendine yer bulamamış olan oyun, Galaxy Note 9 ile beraber Android için de indirilmeye sunulacağını müjdelemişti. Riskli bir de karar alan Epic Games, oyunu Play Store üzerinden indirmeye sunmayacağını açıklamıştı. Bunun yerine kullanıcıların Epic Games’in resmi sitesinden APK indirmesi ve oyunu kurması gerekiyordu. Samsung kullanıcıları ise Samsung çevrim içi mağazasından oyunu indirebiliyordu. Epic Games’in açıkladığı son istatistikler ise oyunun davet sürecinde olmasına rağmen ne kadar talep gördüğünü ortaya koyuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

1 aydan kısa sürede 15 milyon indirme

Android beta süreci olduğu için ilk etapta davet usulü ile kullanıma sunuldu. Beta kaydı yaptırdıktan sonra Epic Games isminizi listeye alıyor ve oyunu oynamaya hazır olduğunuzda size bir e-posta atıyordu. Yapılan açıklamaya göre ilk 21 günde tam 23 milyon kullanıcı beta sürecine dahil olmak için kayıt yaptırmış. Aynı süre içinde 15 milyonun üzerinde kullanıcı ise oyunun APK’sını indirmiş. Android cephesinde de hızlı bir yükseliş elde eden Fortnite’ın Android gelirleri ise önümüzdeki haftalarda belli olacak. Masaüstü ve konsol deneyimini geçtik, iOS uygulamasıyla dahi adeta “para basan” oyuna Android etkisini görmek için sabırsızlanıyoruz.

Oyunun Android betasına dahil olmak ve uyumlu cihazları görüntülemek için buradan resmi sitesine ulaşabilirsiniz.

İlgili video

Android versiyonunun tanıtımı