reklamı kapat

POPÜLER

fortnite, fortnite beta

Tüm Android cihazlar için Fortnite beta sürümü çıktı [İndir]

Geçtiğimiz Ağustos’ta yalnızca belirli Samsung Galaxy cihazlarının indirebildiği Fortnite beta sürümü, artık tüm Android cihazlar için indirmeye açıldı.

Fornite beta sürümünün tüm Android cihazları kapsama süreci biraz zaman almış olsa da beklenen müjde sonunda geldi. Artık, performans bakımından, oyunun gerekliliklerini karşılayabilecek tüm Android mobil cihazlar ve tabletler, oyunu çalıştırabilecek. Yalnız Fortnite beta sürümü, Google Play Store’da yer almıyor. Bunun yerine buraya tıklayarak oyunun kendi sitesine gitmeniz ve oyunu oradan edinmeniz gerekiyor. Oyunun geliştiricisi Epic Games‘in yaptığı açıklamaya göre Fornite beta sürümün cihazlarda çalıştırılması için cihazların bazı özelliklere sahip olması gerekiyor. Eğer son iki sene içinde piyasaya sürülen herhangi Android bir amiral gemisi telefonuna sahipseniz oyunu muhtemelen rahatlıkla çalıştırabileceksiniz. Yine de oyun için istenen performans bilgilerini merak edenler içinse Epic Games’in kriterleri şöyle:

Android 8,0 veya üstü, 64 bit işletim sistemi
3 GB ve daha üstü RAM
– Adreno 530 veya üstü, Mali-G71 MP20, Mali-G72 MP12 veya üstü GPU

Oyunu çalıştırabilecek detaylı cihaz listesine de aşağıdan ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Call of Duty de mobil cihazlara geliyor

Hali hazırda iOS sürümü bulunan Fortnite’a ek olarak, henüz resmi bir mobil oyunu olmayan Call of Duty’nin de mobil cihazlara geleceği bilgisi internete yayıldı. Ekran görüntüleri internete sızan oyun özellikle grafikleriyle dikkat çekiyor. Yayın tarihi henüz belli olmayan ve hem iOS hem Android cihazlara geleceği konuşulan oyunun ekran görüntülerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlgili video

Oyunun Android betası tanıtım videosu