reklamı kapat

POPÜLER

call of duty

Ekran görüntüleri sızdı; mobil platformlar için resmi Call of Duty müjdesi

Uzun zamandır mobil cihazlar için de bir Call of Duty oyunu isteniyordu. Sızdırılan ekran görüntüleri, uzun süren bekleyişin sona ereceğini müjdeliyor gibi.

Çeşitli oyun platformlarında sayısız oyunu bulunan serinin henüz resmi bir mobil oyunu bulunmuyor. Özellikle FPS (First-Person-Shooter) türü oyun severlerin beğenerek oynadığı Call of Duty kısa zaman içinde telefonlardan da oynanabilir hale gelebilir. Beklentilerin bir anda bu kadar yükselmesinin sebebiyse serinin geliştiricisi Activison‘ın Çinli şirket Tencent ile iş birliği yapması değil; oyunun mobil platformdaki sürümünün ekran görüntülerinin internete sızmış olması. Ekran görüntüleri sızdıran hesabın görüntüleri Twitter’dan yaydığı anlaşıldı. Call of Duty serisinin mobil oyunun geliştirici stüdyosunun da Tencent’e bağlı Timi Studio Group olduğu biliniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oyundaki haritalar oldukça tanıdık gelecek

Timi Studio Group’un geliştirdiği mobil oyunlar arasında Arena of Valor ve PUBG Mobile gibi başarılı yapımlar bulunuyor. Call of Duty’nin ilgili stüdyodan çıkacak olması oyunla ilgili beklentileri daha da artırıyor. Sızan ekran görüntülerinden oyun grafiklerinin oldukça iyi olduğunun anlaşılması, Call of Duty hayranlarını şimdiden heyecanlandırmış bile. Sızıntılardan oyunun Black Ops II’den “Hijacked” ve orijinal Black Ops’tan “Nuketown” haritalarına sahip olduğu görülüyor. Ayrıca Modern Warfare 2’den “Highrise” ve ilk Modern Warfare’den “Shipment” haritalarının da oyunda yer alacağı konuşuluyor. Görüntüleri sızdırılan Call of Duty’nin mobil sürümünün ne zaman çıkacağı ise henüz bilinmiyor fakat oyunun çeşitli mobil platformlara geleceği tahmin ediliyor.

İlginizi çekebilir

PUBG MOBILE x Mission- Impossible Fallout