reklamı kapat

POPÜLER

Call of Duty mobil platformlara geliyor

Konsol ve bilgisayarların vazgeçilmez FPS oyunu Call of Duty, bu kez de mobil platformda karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. İddialara bakılırsa Activision, Call of Duty’nin mobil cihazlara gelmesi için çalışmalara başlamış durumda.

Belirtilenlere göre Activision, oyunu geliştirebilmek için ELEX adlı Çinli oyun geliştiriciyle ortaklığa gidiyor. ELEX’in 3 yıllık bir anlaşmaya imza attığı ifade edilirken gerektiği takdirde sözlemşe tarihinin daha da uzatılabileceği söyleniyor. İlginç bir şekilde geliştirici şirketin Call Of Duty ismini kullanmak için herhangi bir ödeme yapmayacağı belirtilirken oyunun üretim maliyetinin ve oyun yayınlandıktan sonra gelmeye başlayacak olan gelirlerin iki şirket arasında bölüşüleceği belirtiliyor.

ELEX firması Çin’deki önde gelen mobil oyun geliştirici firmalardan biri. Geliştirdiği oyunlar arasında Clash of Kings, Age of Warring Empire ve Total War: King’s Return gibi yapımlar yer alıyor. Geliştirecekleri Call of Duty oyununun ismi hakkında ise herhangi bir bilgi bulunmuyor. Oyunun CoD serisinden bağımsız bir senaryo moduyla geleceği düşünülüyor. Ayrıca online moduyla da serinin hayranlarının istediği her yerde CoD oynamasının sağlanacağı söyleniyor. Android ve iOS platformuna çıkış yapması beklenen oyunla ilgili olarak şimdilik resmi bilgiler bulunmuyor. Detayların önümüzdeki dönemlerde daha da netleşmesi bekleniyor.