reklamı kapat

POPÜLER

call of duty: mobile

Call of Duty serisi macerayı mobile taşınıyor [Video]

Tencent elini bu kez Call of Duty‘e atıyor. Activision ve Tencent iş birliğinde mobil oyun Call of Duty: Mobile duyuruldu.

Call of Duty: Mobile adından da anlaşılacağı üzere mobil cihazlara oyunun sunduğu aksiyon ve heyecanı getiriyor. Tencent’in kaçırmadığı bu fırsatta Activision da oyunun etki alanını artırıyor. Tencent’in Timi stüdyosu tarafından geliştirilen mobil oyun hem iOS hem de Android için indirilmeye sunulacak. Mobil oyunun doğrudan evrene bağlanmayacağı, bunun yerine oyuncuların sevdiği detayları bir araya getiren tek başına oynanabilir bir oyun olacağı kaydediliyor. Ücretsiz olan oyun için Activision serinin rekabetçi çok oyunculu modlarının müjdesini de verdi. Serinin imzası niteliğindeki Nuketown, Crash ve Hijacked haritaları da yine mobil oyundaki yerini alacak. Oyuncular oyunda klasik Call of Duty karakterlerini, silahları, ekipmanları kazanıp açabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oyun için ön kayıt başladı

Oyun iOS ve Android için geliştiriliyor ancak henüz çıkmaya hazır değil. Android kullanıcıları ise oyun için Play Store üzerinden ön kayıt yaptırabiliyor. Bu ön kaydı yaptırmanız durumunda, oyun cihazınız için indirilmeye çıktığında size bildirim geliyor. Buradan ön kayıt yaptırabilirsiniz. iOS kullanıcıları oyunun resmi sitesinden ön kayıt yaptırabilir. Oyunun açık betasının bu yaz belirli bölgelerdeki kullanıcılarla buluşturulması planlanıyor. Son sürümün ise şimdilik net bir çıkış tarihi ne yazık ki paylaşılmadı. Oyunun resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz. Oyunun sunacağı özellikler ve daha fazlası, haberin üzerinde yer alan duyuru fragmanında sergileniyor.