reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8+ Android Pie One UI

Türkiye’deki Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8+ sahiplerini çok mutlu edecek güncelleme gelişmesi

Türkiye’deki Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8+ sahiplerinin beklediği haber sonunda geldi. Telefonlar için Android Pie güncellemesi resmi olarak dağıtıma çıktı.

Geçtiğimiz ay içerisinde Samsung Galaxy Note 9 için çıkan Android Pie güncellemesi, sonunda Türkiye’deki Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8+ modelleri için de aktif edildi. Uzun zamandır merakla beklenen güncelleme, şu an indirilebiliyor ve telefonların sahiplerini oldukça mutlu ediyor. Bünyesinde 1 Şubat 2019 güvenlik yamasını da barındıran güncelleme, yaklaşık olarak 1.6 GB boyuta sahip. Detaylarına aşağıda yer verdiğimiz One UI arayüzü de getiren güncelleme, bazı kişiler tarafından “ısınma sorunu yapıyor” yorumları da alıyor. Bu modellere ek olarak firma Android Pie güncellemesini mart ayı içerisinde ayrıca Galaxy A9 ve Galaxy A7 modelleri ile Galaxy Note 8‘e de vermeye hazırlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8+ modellerine Android Pie ile One UI nele getiriyor?

Kısaca hatırlamak adına normal modeller yanında katlanabilir akıllı telefonları da odağına alan bu arayüz, çok sade bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Esasen büyük ekranların getirdiği zorluklara özel hazırlanan bu arayüz, bu açıdan birçok önemli içeriği ekranın üzerinde değil daha kolay erişilen orta ve alt bölümüne topluyor. Birçok alanda yuvarlatılmış tasarım öğeleriyle donatılan Samsung One UI, koyu arayüz moduyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Tüm arayüze entegre edilen koyu arayüz modu, AMOLED ekranlı modellerde harika bir deneyim sunuyor.

İlginizi Çekebilir

Bahsettiğimiz arayüzün tanıtım videosu