reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Android Pie

İşte Samsung telefonların Android Pie güncellemesini alacağı tarihler

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, kısa süre önce telefonlarının Android Pie güncellemesini alacağı tarihleri açıkladı.

Dün Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus, global olarak Android Pie temelli One UI güncellemesini almaya başladı. Ancak Pie güncellemesi Samsung dünyasında sadece bu modellerle sınırlı kalmayacak. Kısa süre önce bir açıklama yapan firma, diğer modellerin Pie’a güncelleneceği tarihi de açıkladı. Buna göre önümüzdeki şubat ayında Galaxy Note 9, mart ayında Galaxy S8, Galaxy S8+ ve Galaxy Note 8 modelleri güncelleniyor. Nisan ayında Galaxy A8 2018, Galaxy A8+ 2018, Galaxy A7 2018 ve Galaxy A9 2018 modelleri Android Pie sürümüne kavuşuyor. Mayıs ayında yeni sürüme Galaxy J4, Galaxy J4+, Galaxy J6, Galaxy J6+ ve Galaxy A8 Star modelleri geçiyor. Temmuz ayında Galaxy J7 2017, ağustos ayında ise Galaxy J7 Duo modeli için Pie güncellemesi geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android Pie alacak birçok Samsung telefonun merkezindeki arayüz One UI

Uzun süredir geliştirilen Samsung One UI arayüz yapısı, çok sade bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Esasen büyük ekranların getirdiği zorluklara özel hazırlanan bu arayüz, bu açıdan birçok önemli içeriği ekranın üzerinde değil daha kolay erişilen orta ve alt bölümüne topluyor. Bunun üzerine çok duran firma, gerçekten çok kullanışlı bir yapı kurmuşa benziyor. Birçok alanda yuvarlatılmış tasarım öğeleriyle donatılan Samsung One UI, koyu arayüz moduyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Tüm arayüze entegre edilen koyu arayüz modu, AMOLED ekranlı modellerde harika bir deneyim sunuyor.

İlginizi Çekebilir

İşte bahsettiğimiz arayüz yapısı One UI