reklamı kapat

POPÜLER

Bisiklet yelken CycleWing Kickstarter

Bisikletler için geliştirilen ilginç yelken sistemi [Video]

Standart bisiklet modelleri için hazırlanan çok ilginç bir Kickstarter projesi ile karşınızdayız. Bisikletiniz için bir yelken ister miydiniz?

Bisiklet sürerken rüzgar her zaman önemli bir faktördür. Rüzgar arkanızdan geldiği zaman daha az enerji harcayarak hızlı şekilde yol alabilirsiniz. Ancak insan vücudu yapısı gereği çok fazla rüzgar yakalayamıyor. Hal böyle olunca da rüzgar gücünden tam olarak yararlanılamıyor. İşte Kickstarter’da destek aramaya başlayan CycleWing, bunu değiştirmek istiyor. Her bisiklete uyumlu olarak geliştirilen bir yelken sistemi olan CycleWing, bisikletinizi bir yelkenli tekne gibi hızlandırmanıza imkan tanıyor. Hem kapalı hem de açılmış hali oldukça kompakt ve yönetilebilir olan ürün, mühendisler Jorge Pando ve Nathan Rose imzalı. Görebileceğiniz üzere şehir içerisinde kullanmak için tasarlanmayan bu aparat, daha çok açık alanda uzun yol yapan sürücülere hitap ediyor. Otomatik açılma özelliği bulunmayan yani yelkenin manuel olarak açılmasını gerektiren ürün, gidona yerleştirilen elektronik kontrol sistemiyle yönetilebiliyor. Buradan rüzgara bağlı olarak yelkenin yönü rahatlıkla değiştirilebiliyor ve bunun için çalışan motora güç veren pilin kullanım süresi görülebiliyor. Şimdilik prototip aşamasında olan yelken sistemi, son sürümüyle 6,8 kg civarında bir ekstra ağırlık getirecek deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bisiklet yelken CycleWing Kickstarter
Bisiklet yelken CycleWing Kickstarter

Bisiklet modelleri için yelken ilginç bir fikir

CycleWing, Kickstarter üzerinde 75 bin dolar toplamayı hedefliyor. Şimdiye kadar 1.200 dolar seviyesinde toplayabilen proje, yapılacak en az 500 dolar bağış ile 2019 Kasım ayında global olarak elde edilebiliyor.