reklamı kapat

POPÜLER

sele

Bisikletler için iki parçadan oluşan hareketli bir “sele” hazırlandı [Video]

Bisikletler için iki parçadan oluşan hareketli bir “sele” hazırlandı. Üreticiler sürücülerin konforunu artırmak adına çalışmaya devam ediyor.

İnsan vücudunun anatomik yapısına uygun ürünler hayat kalitesini ciddi seviyede artırabiliyor. Bu konuda bisiklet tarafına odaklanan Avustralyalı mühendis Robin Macan, karşımıza vabsRider ile çıktı. Endüstriyel tasarımcı Philippe Guichard ve Whistle Design Group’un desteğiyle ticari hale getirilen vabsRider, insan kalçasıyla birlikte hareket edecek şekilde tasarlanmış ilginç bir bisiklet selesi. Bacaklarla birlikte bağımsız olarak yukarı ve aşağıya doğru hareket eden sele, oturma sırasında oluşan basıncı oturma kemiklerinden uyluk kemiklerine eşit bir şekilde dağıtıyor. Bu sayede daha ağrısız ve konforlu bir yolculuk vadeden vabsRider, iki farklı bağlantı noktasında özelleştirilebiliyor. Henüz kaça ya da ne zaman satılacağı belli olmayan ürün, birçok bisiklet sürücüsünün hayatını çok daha iyi hale getirebilir. Modelin tanıtım videosunu hemen aşağıda izleyebilirsiniz:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Geçtiğimiz hafta içinde de bisikletler için hazırlanan yeni bir sele süspansiyon sistemi ses getirmişti. Bisiklet sürücülerinin daha konforlu yolculuk yapması için Tayvan’da tasarlanan Air Seat, özel bir seleye / koltuğa ihtiyaç durmuyor. Yani sürücülerin halihazırda sahip oldukları bisiklet selelerinde kullanabildiği Air Seat, birçok benzerinden farklı olarak 360 derece sönümleme gerçekleştiriyor. Bu temelde sadece dikey olarak çalışmayan ürün, böylelikle yüksek bir konfor sunma iddiasına sahip.

Çok kısa sürede takılabildiği belirtilen sele süspansiyon sistemi, paslanmaz çelik yaylar ile donatılmış ve firmaya göre bu sayede uzun bir kullanım ömrü sunabiliyor. Siyah ve gümüş renklerde hazırlanan Air Seat, 80, 100, 120 ve 130 kg ağırlığındaki sürücülere özel versiyonlara sahip. Ürün bisikletlere seçilen versiyona bağlı olarak 250 ila 350 gramlık bir ekstra ağırlık katıyor. Başlangıç fiyatı 43 dolar olarak açıklanan ürün, birçok sürücünün dikkatini çekmeyi başarmış durumda.

Bisikletler için hazırlanan yeni sele yanında bu da ilginizi çekebilir: Etkileyici görünen elektrikli motosiklet konsepti: Zero SR-X