reklamı kapat

POPÜLER

2019 Apple iphone

Apple’dan iPhone’lar ile etkileşimi tamamen değiştirecek sistem!

Apple şu sıralar 2018 modelleriyle gündeme geliyor. Ancak bu 2019 için çalışma yapılmadığı anlamına gelmiyor. Hatta firma iPhone dünyasına devrimsel bir yaklaşım getirmeye hazırlanıyor.

Teknoloji devi Apple son yıllarda yenilik konusunda çok hızlı davranmıyor. Geçen yıl Face ID ile yüz tanıma sürecini hayatımıza sokan firma, 2019 için daha ilginç bir teknoloji geliştiriyor. Sağlam kaynaklara göre firma 2019 iPhone’lar ile ekrana dokunmadan uzaktan kontrol dönemini başlatıyor. Daha gelişmiş derinlik algılayan ön kamera ile çalışacak bu sistem ile kişilerin, ekrana dokunmadan telefonlarını kontrol edebileceği belirtiliyor. 50 mm mesafe içerisinde iki hatta üç parmağı algılayacağı söylenen teknoloji, sürece yeni bir kontrol yaklaşımı getirecek gibi duruyor. Yeni eklenecek TOF sensörleriyle ortamın üç boyutlu haritasını çıkarma ve gerçek dünyaya sanal obje yerleştirme konusunda da çok iyi olacağı söylenen 2019 iPhone ailesi, bu sayede AR yani artırılmış gerçeklik konusunda da öne çıkacak gibi duruyor. AR konusuna çok önem veren firma, gelecek için önemli yenilikler planlıyor. Hepsine ek olarak Barclays araştırmacıları da 2019 iPhone’lar hakkında da yeni bilgiler veriyor. Buna göre modellerin hiçbirinde 3D Touch teknolojisi yer almıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple’ın 2018 iPhone ailesi nasıl olacak?

Tekrar hatırlamak adına ikinci jenerasyon iPhone X 800-900 dolar, iPhone X Plus 900-1000 dolar, LCD ekranlı 6,1 inç iPhone ise 600-700 dolar seviyesinde raflardaki yerini alıyor. Modellerin iPhone 11, iPhone 11 Plus, iPhone 9 ya da iPhone XS, iPhone XS Plus, iPhone (2018) şeklinde isimlendirilmesi bekleniyor. Almanya merkezli bir kaynağa göreyse telefonlar resmi olarak 12 Eylül tarihinde tanıtılıyor. 14 Eylül tarihinde ise ön siparişe açılacak telefonlar, 21 Eylül tarihinde ise dağıtıma çıkacak deniyor.

İlgili Video

Firmanın son reklamlarından