reklamı kapat

POPÜLER

Logan Paul KSI boks maçı

Logan Paul ve KSI karşılaşmasının asıl kazananı

Aylarca süren reklam ve sözüm ona laf dalaşının ardından YouTube‘un en “heyecan verici” ücretli boks etkinliği nihayet gerçekleşti. KSI ve Logan Paul’un kozlarını paylaştığı etkinlik ise Twitch‘ten izlendi.

Bir süredir tanıtımı yapılan ve YouTube üzerinden 10 dolar karşılığında izlenebilecek olan KSI ve Logan Paul arasındaki boks maçı geçtiğimiz gün Manchester Arena’da gerçekleşti. 21.000 kişilik kapasitesi bulunan arenada etkinliği canlı izlemek için giden seyirciler, profesyonel boksör olmayan YouTuberların kapışmasına yerinde şahit olmak için alanı doldurmuştu. Elbette etkinliği evlerinde diğer yayın platformlarından izleyen kullanıcılar da bulunuyordu. Açıklanan sayılara göre 800 bin izleyici, boks maçını YouTube’dan izlemek için 10 dolar ödedi. Alanı ise 18 bin katılımcının doldurduğu kaydediliyor. Etkinlik biletleri 150 sterline satılıyordu. Öte yandan 1,2 milyon kullanıcı Twitch‘ten etkinliği ücretsiz bir şekilde izledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kim kazandı?

Twitch üzerinden yapılan korsan yayınlar her ne kadar engellenmeye çalışılsa da çabalar pek sonuç vermedi. Etkinliğin bir parçası olan KSI ve Logan Paul maçı öncesi alanda başka boks maçları da gerçekleşti. Ayrıca Jake Paul ve Deji de ana maç öncesi kozlarını paylaştı. Ancak elbette herkesin görmek istediği maç sona saklanmıştı. Büyük maçtan çıkan sonuç ise şaşırtıcı olmadı. Çünkü maç berabere bitti. Bu da yeni bir karşılaşmanın kapısını araladı. Bu kadar karlı bir etkinliğin tek maçta sonuçlanması daha şaşırtıcı olurdu şüphesiz. Berabere biten maçın ikinci karşılaşmasının ne zaman, nerede gerçekleşeceği ise şimdilik açıklanmadı. Her halükarda ikilinin elde ettiği etkinlik geliri ve beraberinde yaptığı ürün satışları şüphesiz ikisini de kazanan tarafa konumlandırıyor.