reklamı kapat

POPÜLER

Spotify

Artık tüm kullanıcılar Spotify içinde şarkı sözlerini görebilecek

Çevrimiçi müzik pazarının lideri konumunda yer alan popüler servis Spotify, bugün birçok kullanıcıyı sevindiren bir adım attıklarını duyurdu.

Konu hakkında bir açıklama yapan Spotify, Türkiye de dahil olmak üzere dünya genelinde tüm ücretsiz ve Premium kullanıcıları için, kolay, interaktif ve paylaşılabilir bir deneyim olan şarkı sözleri özelliğini duyurdu.

Aynı açıklamaya göre şu anda 28 pazarda mevcut olan Şarkı Sözleri özelliğinin dünya genelinde pazara sunulmasıyla birlikte şirket, dünyanın dört bir yanında daha fazla müzikseverin, her zamankinden daha yüksek sesle ve daha güvenle şarkı söylemelerine imkân sağlayacağını belirtiyor.

Spotify bu özelliği hayata geçirmek amacıyla kullanıcılar için Spotify’daki geniş şarkı arşivinin büyük bir kısmına uygulama-içi erişim sağlamak üzere Musixmatch ile iş birliği yaptığını da belirtiyor. Şarkı Sözleri özelliğini bulmak için izlenmesi gereken adımlar şunlar:

“Spotify mobil uygulamasında

  1. -Şarkının “Şu Anda Çalan Görünümü”ne dokunun
  2. -Dinlerken ekranı aşağıdan yukarı doğru kaydırın
  3. -Bu son adımla birlikte şarkı çalarken eş zamanlı olarak akan şarkı sözlerini takip edebilirsiniz
  4. -Paylaşmak için şarkı sözleri ekranının altındaki “Paylaş” ikonuna tıklayın, sonrasında paylaşmak istediğiniz şarkı sözlerini ve hangi platformda paylaşmak istediğinizi seçin

Spotify masaüstü uygulamasında

  1. -Şarkı çalarken “Şu Anda Çalan” çubuğundaki mikrofon ikonunu tıklayın
  2. -İşte bu kadar! Şarkı çalarken eş zamanlı olarak akan şarkı sözlerini takip edebilirsiniz

SpotifyTV uygulamasında

  1. -Şarkının “Şu Anda Çalan Görünümü”nü açın
  2. -Sağ köşedeki “şarkı sözleri butonu”na gidin ve şarkı sözleri deneyimini etkinleştirmek istiyorsanız tıklayın
  3. -Özellik etkinleştiğinde, çalan şarkının şarkı sözlerini ekranda görebilirsiniz”
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spotify için kısa süre önce de bir yenilik gelmişti

Spotify, güncellenen müzik listeleri ile kişilerin en popüler müzikleri bulmasını daha kolay hale getiriyor. Süreçte ayrıca yeni bir internet sitesi de açılmış durumda. Direkt olarak buradan ulaşabileceğiniz internet sitesinde popüler şarkıları, sanatçıları, türleri, belirli kategorilerdeki en çok dinlenen içerikleri ve şehirlerin müzik favorilerini rahatlıkla görülebiliyorsunuz.

Açtığı özel sayfaya bir arama kutusu da koyan Spotify, yeni hazırlanan spotifycharts.com sayfasında hesap girişi yapıldığı zaman normalden daha fazla bilgi gösteriyor. Bu yeni süreç sadece dinleyici değil içerik üreticiler için de güzel görünüyor. Şirket, şarkıcılara / sanatçılara görebileceğiniz paylaşılabilir başarı reklam kartları sunuyor.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept