reklamı kapat

POPÜLER

Apple Silikon Macbook pro

Apple M1'li yeni 13 MacBook Pro

Apple M1 Apple Silikon Microsoft Intel

Apple M1'li yeni Mac mini

Apple M1 MacBook Air Apple Silikon

Apple M1'li yeni 13 MacBook Air

Apple Silikon işlemcili MacBook’lar ve Mac mini’nin Türkiye fiyatları

Apple, kısa süre önce resmen tanıtımını yaptığı Intel ve AMD değil Apple Silikon işlemcili yeni nesil MacBook modellerinin ve Mac mini’nin Türkiye fiyatlarını açıkladı.

Apple’ın bilgisayar dünyasındaki büyük adımı sonunda gerçeğe dönüştü ve tüm detaylarına buradan ulaşabileceğiniz Apple Silikon işlemcili ilk Mac bilgisayarlar karşımıza çıktı. Modeller sonrasında Türkiye sitesini güncelleyen teknoloji devi, yeni dönem için Türkiye fiyatlarını da verdi. Buna göre Apple M1 işlemcili 13 inç MacBook Air modeli için 8 GB RAM’e ve 256 GB ile 512 GB SSD’ye sahip iki temel versiyon sunuluyor. İlginç olarak diğer tüm modellerden fark olarak 8 değil 7 çekirdekli GPU taşıyan alttaki sürüm 10.999 TL‘den, diğeri 13.699 TL‘den başlıyor. Apple M1 işlemcili 13 inç MacBook Pro için de 8 GB RAM’e ve 256 GB ile 512 GB SSD’ye sahip iki temel seçenek mevcut.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir seçenek 14.299 TL‘den, diğeri 16.499 TL‘den başlıyor. Apple M1 işlemcili Mac mini için de diğerleri gibi 8 GB RAM’e ve 256 GB ile 512 GB SSD’ye sahip iki temel versiyon mevcut. Bunlardan birisi 7.899 TL, diğeri ise 10.099 TL‘den başlıyor. Bu arada modeller için 16 GB RAM ve 1 TB / 2 TB SSD depolama seçenekleri de opsiyon olarak sunuluyor. Ancak bu opsiyonların Apple Silikon işlemcili yeni Mac’ler için de çok pahalı olduğunu belirtmek gerekiyor.

Apple Silikon işlemcili MacBook modelleri çok ses getirdi

Modellerin fiyatları elbette yüksek ancak teknoloji devi Apple M1 işlemcili modellerin yurt dışı fiyatlarında eski jenerasyona oranla bir artış yapmadı. Hatta Mac mini modelinde eskiye oranla 100 dolarlık bir indirim yer alıyor. Yeni modeller Türkiye’de 17 Kasım tarihinde satışa çıkıyor.

İlginizi Çekebilir

iPhone 12’lerin LiDAR sistemine yakında bakın