reklamı kapat

POPÜLER

Google katlanabilir telefon

Google’dan bir katlanabilir telefon yolda olabilir

İnternet devi Google, Pixel telefonlar arasına önümüzdeki yıl bir katlanabilir seçenek de ekleyebilir. İşte bu dikkat çeken konuda ortaya çıkanlar;

Google, henüz Samsung ve Huawei gibi rakiplerinin karşısına bir katlanabilir telefon çıkarmadı. Ancak elde edilen bilgiler doğruysa bu durum 2021’de değişiyor. Çünkü söylendiği kadarıyla firma “passport” kod adına sahip katlanabilir bir Pixel geliştiriyor. Henüz nasıl görüneceği ya da neler sunacağı bilinmeyen telefon, Google’ın alanda özellikle Samsung’a rakip olmak istediğini gösteriyor. Biliyorsunuz Samsung’un şu an tam üç tane katlanabilir telefonu pazarda yer alıyor. Huawei’nin ise iki farklı katlanabilir telefonu bulunuyor. Bu pazara 2021’de Xiaomi’nin de adım atacağı biliniyor. Ayrıca Apple de 2022 yılında bir katlanabilir iPhone ile karşımıza çıkabilir tahminleri yapılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google en son Pixel 4a modelinin tanıttı

Google’ın en son akıllı telefonu Pixel 4a, “349 dolarlık” başlangıç fiyatıyla ses getirdi. Fiyat performans oranı çok yüksek olan cihaz, orta üst seviyede yer alıyor. Ekran delikli standart bir tasarıma sahip olan ve parmak izi sensörünü arkasında taşıyan telefon, gücünü Snapdragon 730G işlemciden ve 6 GB RAM‘den alıyor. 128 GB dahili depolaması olan telefon, 5,81 inç 1080×2350 piksel OLED ekrana sahip. Önünde 8 megapiksel selfie kamerası olan cihaz, arkasında sadece tek bir 12.2 megapiksel 1/2.55 inç sensörlü 1.4 um kamera taşıyor. Bir Pixel olarak telefonun kamera performansı tek kameraya rağmen inanılmaz yüksek bir seviyede yer alıyor.  3.140 mAh pili bulunan Pixel 4a, 18W hızlı şarj desteğine sahip ve 3.5 mm kulaklık girişini taşıyor.

İlginizi Çekebilir

Android dünyasına Xbox oyunlarını getiren servis