reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Roadster

Tesla Roadster Mars macerasını “gösteren” ilginç proje

Bağımsız bir tasarımcı tarafından hayata geçirilen Tesla Roadster Mars yolculuğu, hayatından pek memnun olmayan bir astronotu karşımıza çıkarıyor.

Şubat 2018 içerisinde Elon Musk ve ekibinin hayata geçirdiği Falcon Heavy fırlatması, çok farklı bir noktasıyla tarihe geçti. Roadster modelinin uzaya gönderilmesiyle tüm dünyanın uzun bir süre gündemine oturan bu uçuşun sonunda, otomobili derinliklere yolculuk yaparken takip etme fırsatına eriştik. Belli bir süreden sonra izini sürme fırsatına erişemediğimiz bu fantastik deneme, bağımsız bir tasarımcı tarafından ilginç projede hayat buldu. 206w yılının hayali kapsamında gerçekleştirilen çalışma, Mars’ta canı iyice sıkılmış bir yüzü karşımıza çıkarıyor. Proje içerisinde insanın çevreye olan kirliklik etkisine olan vurgu da gözlerden kaçmıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Roadster, Mars tozuyla boğuşuyor

Romen tasarımcı Andrei Lacatusu imzası taşıyan dijital tasarım “Mars’ta Yaşam” adıyla karşımıza çıkıyor. Elon Musk’ın uzaydaki koloni hayalinin çok daha iyi gitmediğini ön gören tasarımcı, Roadster ile birlikte astronotun “yaşamından” fantastik kesitler sunuyor. Mars yüzeyinde yer alan Tesla logolu içecek kutuları, sigara paketleri ve bikini de yüzümüzde tebessüm yaratan detaylar arasında. Günümüz sürecinde ise inanılmaz teknik değerleriyle asfalta inmeye hazırlanan yeni jenerasyonuyla gündemde olan Roadster’ın, Dünya yüzeyinde de fantastik işlere imza atmasını bekliyoruz.

İlgili video

Yeni nesil Tesla Roadster