reklamı kapat

POPÜLER

Gerçeğe dönüşmeyi bekleyen tasarımlarda bugün: 2019 Tesla Roadster

Bağımsız tasarım şirketlerinden Peisert Design tarafından geliştirilen tasarım son zamanlarda Tesla üzerine yapılmış en dikkat çekici proje olarak dikkat çekiyor.

Elon Musk‘ın resmi Twitter hesabı üzerinden Tesla’nın ilk modeli olan Roadster‘ı tekrar üreteceklerini açıklamasının ardından herkesin aklında modelin nasıl bir formda tanıtılacağı sorusu oluşmaya başladı. Aralık ayının son günlerindeki bu açıklamanın ardından “Model S, yeni nesil Roadster modeli tanıtılana kadar ürün gamımızdaki en hızlı otomobil olacak.” diyen Musk bu ifadesiyle de Roadster modelinin performans anlamında da oldukça iddialı olacağının sinyallerini dolaylı olarak verdi. Bu işaret aynı zamanda yeni kompakt SUV Model Y‘den önceki son işaret olarak kayıtlarımıza geçti.


Bu iki açıklamayla birlikte yeni Roadster ile ilgili beklentiler ciddi oranda yükselmişken bağımsız tasarımcılar da tanıtım öncesi modelle ilgili çalışmalarını yavaş yavaş meraklılarıyla buluşturmaya başladı. Yakın zamanda Mercedes-AMG ortaklığıyla geliştirilen yeni hiper otomobil için geliştirdiği tasarımla ön plana çıkan Peisert Design tarafından geliştirilen Tesla Roadster konsept tasarımı bizlere, gerçeğe dönüşmesini istediğimiz konseptler listesine yeni bir üye ekleme zamanının geldiğini işaret ediyor. Peisert Design tarafından geliştirilen tasarımın ilk adımından sonuna kadar yapılan tüm adımların yer aldığı videoyu haberin görseli üzerinden izleyebilirsiniz.