reklamı kapat

POPÜLER

Ünlü YouTuber PewDiePie artık Twitch’te

İsmini genellikle yıllık geliri ile anılan, son zamanlarda tatsız konularla gündeme gelen PewDiePie artık kendini YouTube ile kısıtlamayacak gibi görünüyor. Ünlü YouTuber haftalık olarak Twitch yayınları da yapmaya hazırlandığını duyurdu.

Bildiğiniz gibi YouTube son zamanlarda büyük bir reklam kriziyle çalkalanıyor. Verdikleri reklamların ırkçı videolardan önce yayınlanabildiğini fark eden ünlü firmalar marka değerlerini korumak adına YouTube’u boykot etmeye başladı. Bu durum da platformun reklamsız kalmasına neden oldu. Aradan geçen uzun zamana rağmen bu problem çözüme kavuşturulamadı. Boykot en çok YouTube üzerinden kazanç elde edenleri etkiledi. YouTube’un yıldız isimlerinden olan PewDiePie da hazırladığı videolardan birinde bu probleme eğlenceli bir şekilde değiniyor. Sorunun bir an önce çözülmesini istediğini dile getirmesinin ardından artık Twitch üzerinden de yayın yapacağını takipçileriyle paylaştı.

Asıl ismi Felix Kjellberg olan YouTube yıldızının sözlerine bakılırsa aldığı bu kararın YouTube’da yaşanan reklam kriziyle bir alakası bulunmuyor. Her şeyden önce böyle bir plan yaptığını, ancak uygulamaya geçmesinin biraz zaman aldığını, bu sebeple kararının yanlış yorumlanmaması gerektiğini dile getiriyor. Son olarak da bu işi sevdiği için yaptığını, reklam problemi devam etse de YouTube videoları çekmeye devam edeceğini söylüyor.

PewDiePie’ın haftalık Twitch yayını pazar günleri Türkiye saatiyle akşam 6‘da başlayacak. Bu program için açılan Twitch hesabına buradan ulaşabilirsiniz.