reklamı kapat

POPÜLER

Apple IKinema

Apple dikkat çekici bir satın alma yapmış olabilir!

Teknoloji devi Apple, gelen bilgiler ve kanıtlar doğruysa dikkat çekici bir şirketi daha resmi olarak bünyesine katmış olabilir.

Apple’ın elinde en son duyduğumuz kadarıyla 250 milyar dolardan fazla para bulunuyor. Bu para firmanın kasasında hazır olarak harcanabilir şekilde duran bir miktar. CEO’su Tim Cook geçtiğimiz aylarda “bu para sayesinde Apple hemen her iki ya da üç haftada bir yeni şirket satın alıyor” açıklamasını dahi yapmıştı. İşte bunlar arasına bir yenisi daha eklenmiş olabilir deniyor. Burada “olabilir” diyoruz çünkü henüz resmi bir açıklama bulunmuyor. Ancak sağlam kanıtlar Apple‘ın İngiltere merkezli IKinema firmasını aldığını gösteriyor. Sinema sektöründe yer alan IKinema, “motion capture” konusunda oldukça deneyimli ve alanda kendi özel yazılımlarını kullanıyor. İnsan hareketlerini sanal karakterlere aktaran harika teknolojiler geliştiren ve aktif olarak kullanan firma, yaptıklarından bazılarını direkt olarak buradaki videoda gözler önüne seriyor. Bu videoda gerçekten inanılmaz örnekler gösterilirken, Apple’ın IKinema ile tam olarak ne yapmak istediği anlaşılamıyor. Sadece firmanın geliştirdiği teknolojilerin üzerinde çalışılan AR gözlük ve Face ID temelli Animoji gibi sistemler için kullanılacağı düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple en son Intel’in modem birimini bünyesine katmıştı

Teknoloji devi geçtiğimiz aylarda Intel’in akıllı telefon için modem üreten biriminin büyük bölümünü 1 milyar dolara satın almıştı. Bu hamle sonucunda 2.200 Intel çalışanı ve diğer bölüme bağlı varlıklar Apple’a geçmiş durumda. Bu sayede A serisi işlemcileri yanında ver ileride direkt olarak içerisinde kendi modemlerini kullanacak firma, özellikle 5G döneminde dışa bağımlılığı bitirecek gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Logitech’in yeni mekanik klavyesi